Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Фондация по "Индианистика"

Фондация по "Индианистика" 18 Май 2012 17:19 #2938

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Аз имам идея за създаване на Фондация по "Индианистика", в която да се занимаваме с Индианистика. Какво точно ще правим още и на мен не ми е много ясно, но е важно, че имам идея. :) В България няма такава фондация.

Ето тук пише как се прави фондация.

Значи за начало ни трябва председател на фондацията - индианист, образован и интелигентен човек. И пари ни трябват и ентусиасти. :)

Ако има интерес пишете и да действаме.

Смятам, че във фондацията трябва да има всякакви хора, включително и Кастанедианци и християни. Тя трябва да е отворена към обществото, градивна и позитивна.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Фондация по "Индианистика" 19 Май 2012 07:00 #2939

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
На първо място трябва да определим целта и това дали да е в частна полза, защото е по-лесно - няма обявяване в централен регистър. После трябва да комбинираме и изведем правила, които да приемем като устав... После да изберем хора в Управителен съвет, Контролен съвет, да решим дали и как ще ползваме услуги на счетоводител - одитор и т.н. Затова се свиква по устав Учредително събрание и впоследстие то става Общо събрание. Но да не бързаме, ще изпипаме всичко по правилата, както и реда за кандидатстване в Софийски районен ли беше, градски ли, съд - то сега малко промениха и това... Имам при себе си примерни устави, така че... напред!Но бавно, де, за да е славно.
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Фондация по "Индианистика" 19 Май 2012 08:49 #2940

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ето няколко линка, които могат да бъдат полезни. Защото трябва някой да осъществи връзката на идеално писмено и говоримо ниво - английски с индианските приятели. За да ни помагат. Може да има и сайт представящ фондацията, но трябва да се превеждат и пишат материали. Нещо, като новинарски сайт, който да информира обществото с кратки до средно дълги новини, репортажи, интервюта с индианци от фейсбук какво се случва с тях, как живеят и т.н.

Лично аз чувствам страх и неувереност. Първо незнанието на английски е голяма пречка. Второ авторитетите от споменатото вече орлово общество, които държат монопола върху индианските въпроси в нета, са с такива знания и с такъв начин да ти покажат и наложат, че нищо не знаеш, че ти премазват всякакво желание за самоинициатива. А това са хората, които сигурно ще влизат в сайта, ще спорят, ще се налагат...

Ще дам пример. По една тема там за един индиански филм беше казано цитирам: "Че филма е захаросан никой не отрича." Аз отговорих, че аз отричам филма да е захаросан. На което ми беше отговорено: "А някой отрича." Като "някой" е точно така подчертано, както ви го предавам. Разбирате ли потребителя, който е дошъл да прочете нещо и да изкаже мнение е "някой", нещо като "никой". Нещо повече, той е подчертано "никой". Някой си. Разплаква ли са ме там, а аз не съм от лесно плашливите и лесно плачливите. За сравнение няма друг сайт в нета, който да се е отнасял по-лошо с потребител/и от техния.

Както и да е.

Ето линковете, ако желаете присъединете се към тези групи във фейсбук.

Institute of American Indian Arts (IAIA)
www.facebook.com/InstituteofAmericanIndianArts

American Indian College Fund
www.facebook.com/collegefund

Native American Women Warriors
www.facebook.com/pages/Native-American-W...iors/273997755961692

National Museum of the American Indian
www.facebook.com/NationalMuseumoftheAmericanIndianinDC
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Фондация по "Индианистика" 19 Май 2012 11:34 #2941

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Аз лично бих свикнала така да се отнасят оттам, нали все пак са някак по-така в йерархията на ...мохиканите, ако трябва да се изразя уважително... т.е. с цялото уважение. Просто трябва да ги приемем като ...съвсем различни, щом още пазят опита на предците си. Не си минала никак като никой, повярвай, и ...ще плачеш за това! Отивай и им кажи да те молят за прошка... :)
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Фондация по "Индианистика" 21 Май 2012 15:02 #2943

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Merichka писа:
Аз лично бих свикнала така да се отнасят оттам, нали все пак са някак по-така в йерархията на ...мохиканите, ако трябва да се изразя уважително... т.е. с цялото уважение. Просто трябва да ги приемем като ...съвсем различни, щом още пазят опита на предците си. Не си минала никак като никой, повярвай, и ...ще плачеш за това! Отивай и им кажи да те молят за прошка... :)

Както и да го чета си звучи, като проява на хуманен опит за омилостивяване на Вожда на Велика Амазония. ;) Имайки предвид на какво е способна тази жена Кайомин. B) Слабички са вярно е, щом като силата им стига само до там да разплачат дама.

Тук намерих едни наши снимки ;)

Хм...Като гледам как сме излязли...да имаш право...омилостивена съм. Не си заслужава да се пролива невинната кръвчица на тези индиански момчета. То сукалчета. Идеята за молба за извинение обаче е добра.

Само не мога да разбера на снимките тези русите кифли от къде се взеха?! :woohoo:

Да им се почерни косата и душата!
Сърцето им да стане черен катран!
Че в ръцете на руса дама
черната кама не кърви!

Amazon news...от шатрата на Вожда Кайомин :angry:
Журнал Психея

Фондация по "Индианистика" 08 Юни 2012 14:47 #2961

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
В този пост съм напълно сериозна и не се шегувам. Това е обява за:

Председател на Фондация по "Индианистика"*

Изисквания:

Възраст: 40 - 55
Сексуална ориентация: хетеросексуална
Да не употребява алкохол и наркотици
Да не играе хазарт

Качества на личността:

Силен дух
позитивна,
общителна,
амбициозна,
с лидерски стил,
устойчивост,
стабилност,
уравновесеност,
самоувереност,
с чувство за чест и достойнство,
честност,
чувство за отговорност,
умения за водене на спор и дискусии
самостоятелно и независимо мислене
умения за взимане и отстояване на решения
неконформист (Конформизъм e промяна на поведението, чрез която индивидът отговаря на натиск. Думата е синоним на нагаждачество.)
чувство за хумор

Образование и знания:

Висше образование (второ висше образование е предимство)
Отлични знания в областта на Индианската история, култура, духовност и традиции
Отлично вадеене - писмено и говоримо на български и английски език (владеене на втори чужд език е предимство)
Знания, умения и опит в публицистиката
Компютърна грамотност

*Председател на Фондация по "Индианистика" - Не се допускат кандидати, които вече са собственици, управители и юридически лица на други формирования посветени на Индианистика.
Журнал Психея

Фондация по "Индианистика" 10 Юни 2012 04:59 #2967

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Намалих малко долната граница на възрастовото ограничение от 45 на 40 години. Също така внесох уточнение към юридическата принадлежоност на председателя.
*Председател на Фондация по "Индианистика" - Не се допускат кандидати, които вече са собственици, управители и юридически лица на други формирования посветени на Индианистика.

Целта е да се избегне порочната практика един човек да има и дружество и фондация или да бъде трансформирано едно юридечско лице, да кажем дружество във фондация.

Важно е да има две, три или повече юридически формирования посветени на Индианистиката. Това предизвиква конкуренция, съревнование и спортен дух. Липсата на конкуренция не е добра практика. Тя води до затлачване и зацикляне, до липса на творчески идеи и търсене на възможности за реализирането им. Монопола е загиващо блато, в което няма живот и развитие. Свежия вятър на промените вее в и чрез конкуренцията и конкурентноспособността. И това може да бъде само в полза на културата, науката, бизнеса и каквото и да било друго, на което е посветена съответната формация. Поради същите причини считам, че и кастанедианци и християни могат и трябва да имат място във фондацията.

Както казва Иктоми:
"Погледни, мрежата е идеален кръг, но има отвор в центъра на кръга. Използвай мрежата да помагаш на себе си и на твоя народ да постигате целите си. Използвай я, за да помага на вашите идеи, сънища и видения. Ако вярвате във Великия Дух, мрежата ще улавя добрите идеи, а лошите ще отпраща през отвора".
Журнал Психея

Фондация по "Индианистика" 15 Юни 2012 16:10 #2982

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
И още една добра идея ми хрумна. :) Ако успееме да осъществиме идеята за фондацията, към нея може да има и да се провеждат курсове по "Индианистика". С преподаватели и всичко, както си му е реда на курсове. Могат да бъдат на няколко нива и който успее да изкара всички нива да може да става преподавател към Фондацията по Индианистика. Сигурно ще трябва да има и някаква лицензия, за да може курсовете да са легитимни, за което трябва да се обърнем за съдействие и подкрепа към посолството на САЩ.
Журнал Психея

Фондация по "Индианистика" 13 Юли 2012 04:38 #3015

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ето така подобно на сайта Indian Country Today Media Network.com си представям и българския новинарски сайт посветен на Индианистиката. Те обаче ми се струва, че имат само новинарски емисии за съвремието на индианците, аз мисля в българския вариант да има и отделни категории за индианската история, културата и духовността в миналото. Също модул за коментари към статиите и разбира се форум.

Може да се осъществи и връзка с администраторите на Indian Country Today Media Network.com и да се попита дали биха разрешили да бъдат превеждани и ползвани статиите от техния сайт. Дори и да не ги питаме те няма как да разберат, че превеждаме от техните статии, защото не знаят български...Но хайде да не ставаме..."конекрадци", :laugh: ;) че вече не е много престижно. :)

Ако има доброволци уеб дизайнери и програмисти - индианисти да се обаждат. Хостинга и домейна няма да е повече от 60 лв. на година. Основното, което е необходимо са преводачи! Не админи и модератори (вождове) ;) Да уточня, щото всеки иска да става директор (вожд - кой с качества, кой без) пък на никой не му се мъчи с преводи. Знаете ли кога се получава така - куцо, кьораво и сакато да има претенции да управлява? Когато няма ясно изразен, силен и тежащ на мястото си лидер. Тоест диктатор - демократ. Задължително трябва диктатора да е демократ! :laugh: Не си мислете, че двете понятия са несъвместими и противоречиви. Мога да ви убедя, че грешите, но хайде да не се отплесвам в любима тема за управление, диктатури и демокрации.

Ааа да не забрява и категория, даже цяла секция за любовните романи с индианци трябва да има в новия сайт! :P
Журнал Психея
Time to create page: 0.401 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature