Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Женски кръг на Силата

Женски кръг на Силата 15 Фев 2012 19:54 #2799

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Момичета, организирам Женски Кръг на Силата и искам да поканя дамите, които са от София или поне тези, които ще могат поне веднъж в месеца да идват до София да се присъединят.

Женския Кръг на Силата ще представлява група от не повече от 13 жени, които ще се събираме поне веднъж месечно, за обсъждане, споделяне и вършене на важни неща. Разходки до Витоша, палене на огън, разказване на приказки около огъня, споделяне на личен опит и опит на наши по-възрастни родственици от женски пол - баби, лели, майки и пр. Пеене и свирене на джембе, танцуване около огъня, други ритуали. Почитане на някои езически празници, принасяне на дарове и почит към Богинята-Майка. Обсъждане на теми като зачеване, раждане, смърт, помощ и подкрепа за жени и деца в беда. И други.

Заповядайте, присъдинете се с други идеи и най-вече с лично присъствие извън виртуалното пространство. За сега сме само четири дами, така че до 13 има още свободни места. :)

P.S. Алкохола и наркотиците са забранени в Кръга и извън него за дамите решили да се присъединят. Така че, ако употребявате преди да се присъедините ще трябва да спрете твърдо и категорично. Ако бъде нарушено това правило съвсем естествено ще последва изключване от Кръга на Силата.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Женски кръг на Силата 15 Фев 2012 20:44 #2801

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Знаете ли какъв исторически факт научих преди няколко дена? През пет вековното турско робство, БЪЛГАРКА никога не се е омъжвала доброволно за турчин! Това е изумително!

Между другото това нещо лично аз си го нося като ген без да знам. Преди около два месеца ми се случи да получа следното писмо от турчин във фейсбук:
"-Здравейте, вие сте много красива жена!
- Благодаря. - отговарям аз.
Човека не се церемони много и минава направо на въпроса със следващото писмо:
- Бих искал да правя любов с вас!"

И естествено на мене като ми кипна македоската кръв и наврях горкия човечец на кучето в задните части. После ми стана малко жал за него, но поне следващия път, когато му мине през ума да прави любов с българки ще си има едно на ума.

Как може изобщо българка да прави любов с турчин?! И то доброволно?!
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Женски кръг на Силата 18 Фев 2012 15:47 #2813

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова

Писмо до Васил Левски

Спи, Дяконе! Не се събуждай!
... Остани в незнайния си гроб!
Добре си ти. От там не виждаш
съдбата на недостойния ни род.
Не виждаш майките, които днес не раждат.
Стариците край кофите за смет.
Бащите с джобовете празни,
в ръцете с куфари и здравец за късмет.
Децата ни са вече на изчезване.
Селата мъртви. Пусти градове.
Строим хотели, паркинги, гаражи.
Край просяка минава БМВ.
На пътя към Европа се продават
в ръцете още с кукли малките моми.
Те детството си в сънища сънуват,
стаена скръб в очите им гори.
Спи, Дяконе! Не се събуждай!
Добре си там под тази черна пръст.
Завиждам ти за туй, че не дочака
мечтите си, разпънати на кръст.

написано от Таня - ученичка 11 клас
Журнал Психея

Женски кръг на Силата 18 Фев 2012 21:12 #2814

• П. Г. А.
  • П. Г. А.'s Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 2
Поклон пред живота и делото на Васил Левски!

Женски кръг на Силата 19 Фев 2012 10:40 #2815

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Да ви цитирам моята любима индианска поговорка може да я срещнете и на други места във форума. Или пък да ме чуете да я повтарям и потретвам. Мъжете е хубаво много добре да я запомнят, защото както казва Княз Борис Първи по един друг повод: "Туй ключ е към всичко!"

"Един народ не може да бъде сломен, докато сърцата на жените му не са паднали на земята*. Но ако това стане, няма значение колко са силни воините и колко здрави са техните копия."

Шайенска поговорка

* "Сърцата им са паднали на земята" - т.е. отчаяни са, сломени са.

Или по-точно под всичко имам предвид легендата за Богинята на любовта Шочикетцал, нейното почитане, което е свързано най-вече с любовта и уважението към жената.

Разказа, който написах за Линиите на Силата и една от най-важните ни теми във форума.
Журнал Психея

Женски кръг на Силата 20 Фев 2012 07:41 #2817

• R4200
  • R4200's Avatar
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 3
Много хубаво стихотворение. Много е спешно да се събудят заспалите хора, да се осъзнаят че много добро не е на добро, както се казва. А и индианската поговорка е много мъдра. Силата е в самите нас.
"Колко малко му трябва на човек, и колко много за да разбере това"

Женски кръг на Силата 07 Мар 2012 19:52 #2840

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Честит 8-ми март на всички приятелки и потребителки на сайта! Бъдете здрави и умни, сексапилни и чувствени! :)

Специално искам да честитя празника на Меричка и Кармен. Към тях имам особени, дълбоки чувства на близост, благодарност, уважение, почит и обич. Те са мои духовни майки, които не веднъж в трудни моменти са намирали добра дума, мъдър съвет или просто шега, с която да ме подкрепят.

Съжалявам, че не успях да напиша стихотворение, което да посветя специално на вас двете. Ще ми простите, знам, защото съм очарователна в неблагодарността си, както и във всичко останало. Приличам на вас. ;)

Радвам се, че вие двете сте мои приятелки и то останали верни и истински след голямата цедка на предателките.

Весел празник, Кармен и Мери! :)

Журнал Психея

Женски кръг на Силата 08 Мар 2012 04:07 #2841

• Кармен
  • Кармен's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Вечно учеща
  • Thank you received: 4
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА В САЙТА. ЖЕНИТЕ СМЕ ВЕЧНО МЛАДИ, ЗАЩОТО СМЕ СЪЗИДАНИЕТО. НЕКА ВСЕКИ ДЕН ТВОРИМ ЖИВОТ,КРАСОТА,ОБИЧ. ДА ИЗИСКВАМЕ И ДА БЪДЕМ ЦЕНЕНИ, УВАЖАВАНИ, КАКТО ЗАСЛУЖАВАМЕ! ДА ПРАЗНУВАМЕ НЕ САМО ДНЕС, НО ВСЕКИ ДЕН. СЪРЦАТА НИ СА ПЪЛНИ С ОБИЧ, КОЯТО ИСКА ДА БЪДЕ ДАРЕНА. ДА Я ДАРЯВАМЕ, МОМИЧЕТА, НА ЖИВОТА!
Вечно учеща,любопитна за новостите за природата на човека,психологията на душата.

Женски кръг на Силата 08 Мар 2012 06:02 #2842

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Благодаря, Камино, затрогващо е и ... няма да подсмърчам, защото жените не се поддаваме на такива разнежващи чувства... Поне така трябва да е.
За всички вас - майки, любими, дъщери, момичета, че и баби ще отпия глътка вино и нека по пътя ни цветя да има!...
Лично на мен след Юлето се обади свекървата и честитихме си по женски, все пак света се върти около жената и капризите и.

Светло ми е днес, пожелавам и на Вас така!
А сега слизам към бара, за да приготвим почерпката за колегите, толкова са мили, галантни и този път не пропуснаха да ни зарадват с букети.
Време ми е да изоставя кафето, че не е добре на сърцето, но Капучино може... :)
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Женски кръг на Силата 21 Апр 2012 17:57 #2893

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Поставям това стихотворение тук, защото искам да го коментирам, а не намирам друга подходяща тема. Може някое от момичетата да се разпознае в него и да го хареса. Лично аз не се разпознавам в тези стихове. Те не резонират с мен, аз имам друг характер, по-серт съм. И макар и да съм благодарна за проявеното внимание, да бъда отбелязана във фейсбук на тези стихове и на тази картинка, те просто не са част от мен, не ги чувствам.

Как да обясня? Моята поезия, а и по принцип поезията, която аз харесвам, не е така, как да кажа без да обидя...да я нарека... "чуплива".

Как ме виждате да се вместя аз с моя буен нрав, жена, която отиде на Черни връх в ужасни условия, и какво ли още не ми е минало през главата, която пише, така сякаш говори с бури и гръмотевици, да бъде "трепет", "бленуван сън", "момина сълза" и "сърна".

Четейки това стихотворение на мен ми идва да напиша:

Родена съм да бъда буря!
Стихия страшна в образ на жена
Гнева ми лют дано не те застига,
а с любовта си твоя свят ще изпепеля.

И после пак ще го създам
от пепелта
Родена съм жена
аз мога да създавам
и мога да руша.

Та с една дума не ме отбелязвайте на стихове, които нямат нищо общо с мен. И ми е трудно да ги разбера. Разбирам, че има и друг вид жени - сърни, момини сълзи и трепети. Аз ви уважавам много, но аз съм хищник и не мога да бъда всички тези поетични красоти, които се намират в стихотворението.
Журнал Психея

Женски кръг на Силата 11 Ное 2012 10:09 #3129

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Намерих тази снимка на жена от Кения с традиционна украса и прическа. Публикувам я тук в отговор на въпросите, които често получавам за моята прическа, която е също почти избръсната. :cheer: Просто харесвам Африка и африканските жени с подобни прически, харесвам и Вуду, която се счита за традиционна негърска религия. Разбира се живота на жените в Африка, освен, ако не говорим за някоя богата африканска държва например ЮАР е много тежък и аз разбира се не бих се лишила от луксовете в Европа, за да се смеся с бедните африканки, колкото и да ги обичам и харесвам. Откровена съм, за да не бъда обвинена в лицемерие.

;)

Поставям снимката на тази африканска дама в "Женския кръг на Силата", за да подчертая, че Силата не винаги се намира в дългата до земята коса. И ако тя е обръсната, на жената и е отнета Силата. Няма нищо подобно! Просто в различни култури дължината на косата има различни значения и се разглежда по различен начин. Както знаете традиционно африканските жени са със съвсем къси коси, но въпреки това те притежават огромна Сила, имайки предвид условията, при които са принудени да живеят и да оцеляват, както те, така и децата и семействата им.
Прикачени файлове:
Журнал Психея
Time to create page: 0.280 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature