Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Лечебния ефект в джембе и индиански тъпани

Лечебния ефект в джембе и индиански тъпани 11 Ное 2011 13:08 #2523

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Не знам вие какво мислите, но според мен тази музика може да вдигне мъртвец ог гробищата, :woohoo: та какво да говорим за жив човек, който е просто болен от нещо. Уникално е! Нашата модерна музика изобщо няма терапевтичен ефект и като че ли е повече вредна, макар и да е приятна. След като слушах тези ритми започвам да се съмнявам дали и в медитативната музика има някакъв лечебен ефект освен като един вид релаксация и почивка. Разбира се в това не включвам пеенето на тибетските монаси, което лично аз усещам с корема и гърдите, а не толкова със слуха и в него също има лечебен ефект.

Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Лечебния ефект в джембе и индиански тъпани 11 Ное 2011 13:10 #2524

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова

Всъщност вдигането на мъртвец от гробищата си е съществена част от Вуду. Така че нищо странно :woohoo:
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Лечебния ефект в джембе и индиански тъпани 16 Ное 2011 11:45 #2532

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Горда собственица на първото ми джембе. :)

1.Произхода и употреба: Джембето е африкански инструмент, Тарамбуката-арабски, единия се употребява в музиката на Южна Африка и в популярните напоследък в Америка дръм-съркъл, а другия в ориенталската музика/арабска, турска вкл. българския фолклор и тн/.

2.Тембърът и звукът: При Джембето баса /или този удар който е в центъра/ е по нисък в сравнение с този на Тарамбуката, самия звук е по дълбок и по мек.

3.Материалите и изработката: Тарамбуките най-често са с метален корпус или керамичен, Джембетата са от дърво или пласмаса.

4.Начина на настройване и диаметъра на кожата.

5.Техниките на звукоизвличане: Има разлика между ударите които се използват както при Джембето така и при Тарамбуката.

Журнал Психея

Музика 20 Дек 2011 16:52 #2648

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
В индианската музика лично аз предпочитам флейтите. А тъпаните предпочитам да ги слушам в изпълнение на африканци, тоест джембета. Ето няколко песни, които харесвам.

Журнал Психея

Музика 23 Дек 2011 14:50 #2651

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова

Журнал Психея

Музика 16 Ное 2012 14:44 #3134

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Искам да споделя моите прекрасни музикални преживявания, които имах на 13.11.2012г. Момчетата от Орловия кръг, като част от участието си във Фестивала на етнографския филм и празненствата по случай Месеца на индианската култура бяха подготвили страхотна музикална програма с автентични индиански песни съпроводени от звуците на индианския тъпан.

:woohoo: :cheer:

За мен тази музика е изключително въздействаща! Първо тя по никакъв начин не може да те остави безразличен или апатичен. В нея има такава сила, че човек по никакъв начин не може да остане на едно място и да седи да слуша спокойно. Най-малкото, което му идва да прави е да си тактува, защото вероятно не би било много уместно да се разтанцува. :cheer: Може би следващия път, когато присъстваме на подобно нещо, трябва да попитаме изпълнителите дали е разрешено да се танцува? ;)

Второ в пеенето и в звуците на тъпана има вибрации, които аз усещам в цялото си тяло, като има определени места от тялото, където вибрацията е по-силна. Изключително силни и в никакъв случай не неприятни усещания, напротив много е приятно! :) Просто е странно и човек се чувства особено, когато го преживява за първи път. Тази музика те кара да се чувстваш здрав, да се чувстваш жизнен и силен. Ако си жена да почувстваш, че си наистина жена, да усетиш себе си и цялата си женственост, чувственост и сексуалност.

Прекрасно преживяване, за което благодаря на изпълнителите. :) Би било чудесно, ако по-често организират, такива хубави музикални вечери. Както знаем индианците често са имали празненства и веселби с музика, танци и песни. Така че какво пречи тези традиции да се възобновят и запазят.

И понеже се намираме в сайт за Сексология и природа на човека, нека кажа, че под звуците на тази музика няма жена, която да остане фригидна или мъж да остане импотентен, ако са имали някакви такива проблеми преди това. ;) Подобно на въздействието на африканското джамбе, което съм постнала по-горе.
Журнал Психея
Time to create page: 0.198 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature