Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме

ТЕМА: Zeitgeist 2, Addendum

Zeitgeist 2, Addendum 13 Юли 2010 12:47 #1782

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
** В тази тема се дискутира статията: Zeitgeist 2, Addendum **

Откъс
......."Само въпрос на време е да обърнем страницата и да няма кой да взима нови заеми докато задълженията растат и хората не могат да изплащат текущите си заеми. Тогава експанзията на парите ще спре и ще започне свиване от невиждан мащаб. Завършека на вековна пирамидална схема. Това вече се случва. Трябва да изобличим този финансов провал, такъв какъвто е, да използваме слабостта му за предимство. Ето някои предложения: Изобличете банковата измама. Citibank, JP Morgan Chase, и Bank of America са най-влиятелните участници в корумпираната система на Федералния Резерв.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Zeitgeist 2, Addendum 13 Юли 2010 12:47 #1783

• МВ
  • МВ's Avatar
Есенцията - създаване на нов, коренно различен начин на живот от досегашния и мислене за неговата творческа същност - на мястото на остарелите форми,пробутвани ни от Кликата на недосегаемите, на демокрация идва иденткификацията с новата световна мисъл.

Отг:Zeitgeist 2, Addendum 13 Юли 2010 13:34 #1784

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Идеята, която предлагат е много добра, но на мен ми се струва Утопия. Те говорят за революция в световен мащаб. Кой ще позволи това? Шепата милиардери, които в моменте управляват света доброволно да се откажат от печалбите си? Не ми се вярва да стане. Силата и властта и оръжията са в техните ръце. Дори и да предположим, че 6 милиарда земно население бойкотира финансовата система, това означава колапс, пълен и тотален. Те предлагат и свят без лидери и управляващи, но ето че някой от тях дори и в самия филм изпъкват като лидери. Аз лично не мога да си представя свят без лидери. Човешката природа е със стадно мислене. На човека трябва да му кажеш какво трябва да направи и да го накараш да го направи. Ето как веднага се оформя лидера или този, който казва направете това, защото ще е ви е по-добре. Има едно изречение, което веднага ми се наби в очите:

"Да не приемаме нещата такива, каквито са... а да ги разберем, да вникнем в тях, да ги изучим, да отдадем сърцето и ума си, всичко което имаме, за да открием. Различен начин на живот."

На кого да отдадем всичко, което имаме? На проект "Венера". Хм. Ето как звучи тяхното предложение:

"Проект Венера, воден от Жак Фреско, ни е осигурил средставата и основата, направата на едно ново, хуманно общество да бъде възможна.Той не е лидер, той е просто мислител с истински хуманен стремеж. Ние в thezeitgeistmovement.com поддържаме този сайт със собствени средства и не искаме. Обаче, ако ви вълнуват идеите представени тук, моля помогнете на Проект Венера да остане жив, като направите малко дарение..."

Значи Жак Фреско води проект Венера, но той не е лидер. А какъв е тогава? Това се езикови противоречия. А когато започна да получавам противоречиви послания вниманието ми се изостря и ми казва: "Тук нещо не е наред." Също, когато чуя и изречението "ние нямаме нужда от пари, но ако ви интересува направете малко дарание". Също ставам бдителна. Много по-нормално бих приела изречението: "За този проект са нужни огромни финансови средства, нека всеки помогне с каквото и колкото може." Само да помислим какво предлагат - пълна реформа на енергетиката - захранване с слънчева, вятърна или земна енергия. Е, питам аз това за това не са ли нужни невъобразими финансови средства? Транспорт, влак, който да се движи чрез магнити. Това означава пълна реорганизация на досегашната транспортна инфраструктура. Отнова говорим за огромни финанси. Иначе не виждам как ще се получи. И накрая като разгледаме логично всички предложения целия проект нещо започва да понамирисва. И е твърде възможно да служи за нечие лично облагодетелстване. Ей така от "малки дарения", зарибяване и промиване на мозъци. Надявам се да греша, както казах идеята е чудесна, но според мен е неосъществима чрез модела, който предлагат. Без пари не може да се осъществи. Особено и най-вече в частта за технологиите, а те са страшно скъпи.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Zeitgeist 2, Addendum 27 Юли 2010 18:40 #1865

• MasterGo
  • MasterGo's Avatar
  • Webmaster
  • Thank you received: 13
Нещата около проект "Венера" действително имат утопичен характер, но ще отбележим, че зад него има шепа хора, които са мислили върху това какъв е светът и може ли да бъде той по-добър. Сигурно може да бъде по-добър, но трябва повече хора да осъзнават нередностите в сегашния свят. Сигурно ще се появят и други проекти, по-добри и по-добре обмислени. Нужно е време. Да се промени светът отведнъж също е невъзможно. А че става дума за утопия, да това е утопия, сиреч "място, което не съществува", това е една идея за свят и общество. Не съм убеден, че той може да бъде без лидери, защото лидерството произтича от естествените природни йерархични закони. Но да си спомним как започва филма "Идиокрация":

В началото на 21-ви век...човешката еволюция се намира в преломен момент. Естественият отбор, процесът, при който най-силните, най-умните, най-бързите се размножават с по-голям успех от останалите. Процесът, който някога толерирал изявата на най-добрите белези на човека сега започнал да подкрепя други белези.Повечето фантасти предричали по-цивилизовано и по-интелигентно бъдеще. Но с времето нещата изглежда поели в противоположна посока. Масово оглупяване.

Виждаме, че има такива тенденции, които отвеждат към едно по-глупаво бъдеще. Филм като "Зейтгейст" (всъщност се чете "Цайтгайст") обръща внимание на упадъка в образователната система, нравите, мисленето, ценностите и т.н. И показва, че с "по-цивилизованото бъдеще", ако не ние, то бъдещите поколения могат се разминат.
Time to create page: 0.290 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature