Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Ню ейдж движения

Отг: Ню ейдж движения 25 Сеп 2008 20:17 #821

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 8
Аха-а...;) то не е писано от издателството, а от човека, който избра и редактира (и отчасти преведе) книгата.:)
Но и аз съм писал подобни неща.:P

Впрочем, въведението не е на издателството, то си е от самите автори - Тилда Лонг Солджър и мъжа й. Само бележките са на редактора.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Ню ейдж движения 25 Сеп 2008 20:34 #822

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Всички издателства в България са един от най-неприятните ню ейджи! Това е моето мнение. Имам близки, роднина моя, която се занимава с превод на книги от немски език. Зная какъв труд се полага, безсънни нощи, спазване на тъпи изисквания и подигравателно заплащане. Имам и впечатления от млади български автори, които се опитват да бъдат издадени, с тях също се подиграват, защото са български автори - поети или прозаици и защото нямат \"търговски вид\", не са комерсиални и продаваеми. Просто не са Биг брадър или други тъпизми. Ню ейджа не е само в книгите, в литературата, в религията, духовността. Той е във всичко от памперса за бебето, до новата лимузина на ролс ройс!
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Ню ейдж движения 25 Сеп 2008 20:39 #823

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
Както вече казах преди, ню-ейджа има различни измерения.
Разбирам какво казваш, и наистина у нас се тиражаира предимно от най-долнокачествения \"ню-ейдж\".:P Или по-добре да си го наречем чалга - чалга не само в музиката, но и в културата (и книгоиздаването в частност), и в живота като цяло.

Отг: Ню ейдж движения 18 Ное 2008 22:46 #914

• svetlana
  • svetlana's Avatar
  • Fresh Boarder
  • убедете се!
Всяко едно изкуство си има свои изразни средства.Музиката е изкуство на звука, литературата на мисълта изразена чрез слово, архитектурата на пространствените форми, живописта на цветове и формите върху плоскост, скулптурата- на обемната фигура. Новите течения в изкуствата експериментират предимно със съдържанието и с техниките и по-предпазливо с формите/жанровете/Всяка една национална култура си има свои специфични свързани с архаичните пластове на синкретично-битийното черти,както и една образност,отговаряща на националния етично-нравствен стандарт,който понякога е изключително нетолерантен към чуждото, новото и различното. И тогава светът, който опитва през времена и епохи да комуникира и сякаш най-лесно го прави чрез изкуството създава такива наднационални опитности, част от които нямат стойност на художествен образец, а носят единствено емоцията\"виж ме, чуй ме, опознай ме\"Смесванията на култури са родили джаза,рока,блуса,кънтри стила, и тогава при възникването им отзивите за тях не са никак,ама никак приемливи.Всяко изкуство се създава за да провокира реакция- дали положителна или отрицателна-няма значение. Винаги около двете страни се събират хора и ако тяхната толерантност и социална зрялост са над нивото на средностатистическия инат- те биха могли когато наистина си заслужава ,в противниковия лагер да забележат произведение,което да ги трогне-именно това произведение ще надживее всички \"за\" и \"против\". Например всички художествени произведения за индианци,пътешествия и приключения и изобщо за света в Третото-след Османско-Българско царство са ню движение- и променят много неща някои от които уви безвъзвратно.Културните явления винаги са форма на история и политика. Помислете каква наивна политика битува наоколо, каква история се създава и не се сърдете на културата- в бедното и съдържание безпаричният и безработният търсят да огледат нищетата си...В крайна сметка-никой не се напива на Аве Мария. с уважение Светлана

Отг: Ню ейдж движения 19 Ное 2008 20:00 #917

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
Работата е там, че Ню-ейджът не е изкуство. В музиката може да се смесва какво ли не - но това е музика за развлечение, която няма значение. Ако видим обаче как стоят нещата при свещената музика, ще разберем, че всеки звук си има своето значение и е поставен на точно определено място.:P Защото не е случаен, и НЕ Е изкуство.;)

Ню-ейджът е опит да се създаде... да го кажем практика на силата. Или разнообразни уж нови практики. Но това не става ей така - не е концерт по желание. Силите в света имат точни характеристики, параметри и начини на действие. Съответно взаимодействията с тези сили и използването на тези сили става по точно определни начини. Тези начини не са плод на нечие хрумване или творческо вдъхновение, а са плод на търсения и опити (при които вероятно не малко хора са гушнали букетчето) в течение на векове и хилядолетия, докато се стигне до оптималния вариант, т.е. до Традицията.

Както и архитектурата могат да се създават какви ли не изгъзици във формата, но свещената архитектура почива на строги принципи - просто защото определени форми оказват определено въздействие и това не е въпрос на желание от страна на хората...

Така че Ню-ейджът е като съвременната архитектура, като джаза, блуса и пр. и пр. Плод на творчески вдъхновения, които стават за забавление или подхранване на егото, но нищо повече...;)

А в случая ние говорим за практиките на силата. При тях творческите импрвизации обикновено завършват фатално. В прекия смисъл на думата.;)
А в най-добрия случай са просто губене на време.

Отг: Ню ейдж движения 20 Ное 2008 05:23 #919

• svetlana
  • svetlana's Avatar
  • Fresh Boarder
  • убедете се!
Здравей страшно ми хареса отговора ти.И за да очертаем по- добре и по-ясно границите на ню ейджа ти предлагам ако искаш да започнем от противоположното. Нека най-напред обясним както ти много добре казваш характеристиките, параметрите и начините на действие на силите в света.Ще опиташ ли?Ако искаш бих могла да ти помогна с музиката.В другите неща познанията ми са по-епизодични и не съм сигурна,че са достоверни.А ми се иска с твоя помощ да порастнат.Както и с помощта на другите хора.Желая на теб и всички останали включително и на себе си щастливи възможности в опознаване на непознатото.

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 00:25 #922

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
Хе-хе, ти искаш от мен да изложа в един форум цяла една доктрина, която има толкова детайли, че само като си помисля ми се завива свят...:P

Ще се помъча по-нататък да разкажа това-онова, но:
1. Не съм привърженик тези неща да се обсъждат прекалено из Нета.
2. Лично аз предпочитам да разговарям на подобни теми; писането някак \"изсушава\" предмета, който се обсъжда.
3. Малко ме мързи (абе, всъщност доста;) .
4. И накрая, но не на последно място - за тези неща може да се говори, ама това е само малка част от тях. Когато ги прави, човек започва да вниква истински. ;)

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 06:20 #923

• svetlana
  • svetlana's Avatar
  • Fresh Boarder
  • убедете се!
Здравей, малко са хората в днешно време, които биха си признали един такъв грях- мързелът. А пък относно характеристиките и параметрите на силите в света- вярвам че би могъл да разкажеш. Не става и нека да не става въпрос за това, как се използват в света от едни или други общества или индивиди.Знам, че има неща, които нездравото любопитство не бива да докосва.Преди доста години у едни общи познати най-случайно срещнах човек, който бе живял и изучавал някаква духовна практика в Тибет- казвам някаква за да не кажа истинското име. Умееше през разстояния разни неща. Младата ми глава изобщо не му повярва. Момчето се подсмихна. Прибрах си се аз и след едно потресаващо незабравимо среднощно преживяване, което и до днес ми е обица на глухото и там каквото още трябва да се каже ухо изобщо не се съмнявам в проявленията на проявляващото се.Знам,че не знам и какво му е на интернет като форма за разговор? Страшно е както ти казваш неумелото сливане на това с онова- и нека кажем на себе си и на хората какво не бива да правят за да не се случи непоправимото. А мързелът- е той е ефект на интелекта:silly: с нетърпение очаквам!

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 08:53 #924

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
Ако някой ми каже, че трудолюбието е нормално нещо, такъв човек би ме изпълнил най-малкото с редица подозрения. Относно здравината на разума му.:P
Според мен човек не се ражда, за да работи...;)

А относно Интернета - ами той не е пълноценна фарма на общуване, дори може да се каже, че в значителна стерен е фалшива форма на общуване.

Общуването не е само езика, думите - това е езика на тялото, очите, обмяна на енергия в края на крайщата. По Интернет е малко трудно да стане...

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 10:23 #927

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Брей, брей каква активност в този форум. :)
Браво радвате ме, а дано направите калабалъка та да ми отворите форумска работа.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 15:13 #928

• svetlana
  • svetlana's Avatar
  • Fresh Boarder
  • убедете се!
Мили господин Неизвестен, здравият ми разум ме е дарил с достойнството на традицията да използвам родното си име и възпитание. Да знам кога и колко обиждам хората. Като не ти стиска на задника стисни си го под мишка и иди да търсиш ню ейдж първенющина по широкия бял свят- може да намериш илюзоинисти подобни тебе-и като не ти се иска да общуваш с личности в интернет чрез силата на словото пъхни недозрялото си съзнание в кварталното кръчме- кеф ти жестове, кеф ти вицове... Твоя си работа. Но дали е здрав човешкият разум щом е трудолюбив не е предмет нито на дискусията тук нито на твоите интелектуални възможности. В теб вълче е само самомнението.За възможности...

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 16:05 #930

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Админа поднася извиненията си на читателите за настъпилата суматоха, калабалък и недуразумения, които пораждат думите и общуването в интернет. :)
Надявам се дмамата образи без подобие да се разберат някак си.
Иначе както беше казано в друга тема \"широтата на кройката ми\" не позволява да правя излишни и ненужни забележки на възрастни хора или да използвам другите \"властови\" ресурси. :laugh:
Приятен разговор!
Журнал Психея

Отг: Ню ейдж движения 21 Ное 2008 16:42 #931

• Black Wolf
  • Black Wolf's Avatar
  • Senior Boarder
Камино, не съм сигурен какво точно искаш да кажеш, но купон няма да има.:P Всъщност този разговор, още повече провеждан по този начин, не ми е интересен. Просто е под моето ниво.B)

Очевидно някои хора предпочитат фалша на интернет-общуването. Техен си проблем...

А по повед на трудолюбието... държа на тезата си, че от работа се гърбавее, не се хубавее.:P

Отг: Ню ейдж движения 29 Сеп 2012 05:09 #3094

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Джефри Озуалд – “Готови сме да създадем една планета на просветени личности

Великолепния, както ще прочетете в статията за неговото великолепие ню ейдж гуру Джефри Озуалд търси да събере просветени личности (просветени в какво?), за да създаде една планета. :laugh: Не успях да прочета цялата статия, защото още в началото се натъкнах на:
Насладете му се .. и ако усетите импулс, че това е вашият човек, който може да ви даде правилните ключета за така желаното ускорение в духовното ви пробуждане и осъзнаване като Майстори на Живота – все още имате възможност да се запишете тук за негвия плейшоп в София.

Усетих импулс :laugh: че това някак си не е моя човек, че той раздава грешни ключета за някакво ускорено духовно пробуждане и осъзнаване за житейско майсторство. На всичкото отгоре Джефри е водолей, какъвто е и моят асцендент. Благодарение, на който надушвам очарователните мошеници водолей още като им видя снимките в интернет.

Не Джефри, благодарим, но сякаш желаем да си останем непросветени на тази вече създадена планета, пък ти върви да си създаваш нова някъде другаде. Но пък грандоманията на водолея е ненадмината. Хората си мечтаят да създадат град, да имат собствена държава или поне някакъв сайт, който да управляват с цел просвета. :laugh:

Джефри обаче има амбиции да притежава планета!
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.166 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature