Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Политика и политически лидери

Отг: Политика и политически лидери 13 Авг 2012 13:37 #3061

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
T.Velinov писа:
Култова снимка!

Да се премахне ли паметника пред НДК?! Аз учех до 8-ми клас в 20-то училище "Тодор Минков" в София. Този паметник, заедно със съучениците от 22-ро училище бяхме "зачислени" и задължени насила да участваме в неговото откриване. Трябваше да репетираме различни гадости, които да бъдат изпълнени при самото откриване в присъствието на Тодор Живков и други господа от ЦК. В деня на откриването след 6 учебни часа ни строиха на плочките пред паметника, с униформи на пионери и комсомолци, да чакаме височайшите особи. Те естествено доста закъсняха. Ние седяхме така строени в поза "мирно" в продължение на часове, да ги чакаме. Без да сме обядвали, без да го интересува някой дали ни се пие вода или не. В строя не се говори и хили и не се пощипваш и подбутваш с другарчета. Стоиш прав, мирно и чакаш...до безкрай... В подножието на този отвратителен, сковаващ, подтискащ и ужасяващ паметник.

Кошмарен спомен за мен!

Седнах да вечарям, видях репортажа по БТВ и ми се отяде и изгубих и апетит и всичко, като се сетих за комунистическото си детство.

А спомняте ли си филма "Маргарит и Маргарита"? И за него се сетих, да взема и да си го пусна, та да си вгорча окончателно вечерта!

www.pokerwinbg.eu/index/margarit_i_margarita/0-523
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Политика и политически лидери 14 Авг 2012 08:09 #3062

• nomad
  • nomad's Avatar
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 4
Да се премахне паметника, за да могат хората да се хранят на спокойствие! Аман от комунистически озъбени скелети на път и под път.

Отг: Политика и политически лидери 12 Сеп 2012 13:01 #3080

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Какво мислите за речта на Мишел Обама, която тя изнесе в подкрепа на своя съпруг за участието му в следващите президентски избори на САЩ? Според мен тази реч, всеотдайната обич и абсолютна вяра, която Мишел има в съпруга си ще донесе 50%, ако не и повече от гласовете на американците в полза на г-н Обама. Аз харесах речта и смятам, че една съпруга, когато наистина вярва в мъжа си и се гордее с него, трябва да заеме точно такава позиция. Още повече, ако този мъж е настоящ и бъдещ кандидат за президент на САЩ.

От друга страна нашия президент пък - г-н Плевнелиев в едно предаване по телевизията се изказа по следния начин: "Благодаря на жена ми, че не ме вкара в такъв латино сериал, подобно на Мишел Обама."

Неуместно изказване.

Хората харесват сериалите, харесват здравите, силни и сплотени семейства. Харесват първи дами, които безусловно вярват в съпрузите си и застават плътно до тях в името на някаква кауза. Така се печелят гласове, избиратели и не на последно място симпатиите и доверието на хората в политиците. Тогава, когато видим, че политика и неговото семейство са също обикновени хора като нас, които например....гледат сериали.

Г-н Плевнелиев, може би липсата на латино сериал във вашата изборна кампания, ви отдалечава от нас и говори за липса на искрена вяра във вашите способности да бъдете наш президент. Ако вашата съпруга ви вярва безрезервно и ви обича от цялото си сърце, защо да не го сподели в подобна реч с целия български народ? Или не ви вярва и не ви обича? А ние да ви вярваме ли и да ви обичаме ли?

:) ;)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.180 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature