Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Политика и политически лидери

Политика и политически лидери 24 Окт 2011 18:56 #2483

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
  • Thank you received: 3
Убили Кадафи. В YouTube можете да гледате на живо и как става. Ден-два просто се чудих докъде сме стигнали ние хората, щом качваме с такава готовност клипове с убийства в YouTube, после реших да го гледам. Щото и аз съм от същите тия хора. Има предупреждение преди да се отвори клипът, че следващите кадри съдържат насилие или съдържанието му може да бъде обидно за вас, изобщо ако са ви слаби нервите, не гледайте, ако пък искате, то си е на ваша отговорност. След това пише "напред" и "отказ". Натиснах напред и гледах. Лош фокус, гърбове, оръжия, лицето на Кадафи, изцапано с кръв, изтрива кръвта от очите си с ръка, оръжия, гърбове, ръце, крака, кола - дърпат го, блъскат го, качват го на предницата на колата, правят си снимки с него, после го смъкват,следващия момент, когато попада отново в кадъра вече е труп на земята, множество крака около него, ритат, прекрачват трупа - изобщо тълпа. Звуците са ревове"Хабиби", "Аллаа", крясъци, изстрели, удари - тълпата крещи. Клипа свърши. Изгледах още няколко такива. После затърсих с кого да го обсъдя. Обаче да обсъдя какво?
Не знам какво мисля, не знам и какво чувствам. Тези хора,които убиват един стар човек толкова ли го мразят? Толкова лесно ли се убива? Някъде бях чела, че исляма е една от най-хуманните религии - извинете, но според мен исляма е една от най-лицемерните и коварни религии. Или май хората под шапката и са такива - че къде ще се види другаде такава подивяла тълпа да убива с такава безкомпромисност? И къде другаде е така нормално да се избиват прегрешилите? Казват Кадафи е избил доста хора по време на управлението си. Е,значи сега си го е получил, и все пак - толкова е лесно с тълпата да преодолееш инстинкта да не убиваш - щото аз наистина вярвам, че да не убиваш е изначален човешки инстинкт. Знам, че едва ли някой ще е съгласен с мен, но с годините започнах да мисля, че да убива човека се е научил в последствие.
И тъй най-хуманната религия, която не признава прошката - убийства на честта, тероризъм, саморазправа, режат се крайници за откраднат шоколад, бичуват се хора на площада, вековни конфликти и никакви компромиси, изобщо из Близкия изток има ли поне един ден мирен - ами това виждам аз, четейки или гледайки телевизия - за мен това е исляма на 21ви век. "Учете!" им казал Мохамед , "Учението е важно, правоверния мюсюлманин трябва да се учи цял живот" настоявал пророка - и какво учат? Не строежа на атома или Дарвиновата теория, а най-важното - сурите на Корана!!! Добре де, прекалявам :laugh: Имат и те университети, училища - сигурно изучават и друго освен Корана. Може и да не съм права, но свързвам исляма само с разруха и дивотия, бедност и жестокост - гледайте им тълпите как убиват...Вижте начина, по който решават конфликтите си, как спорят, как съдят.
Понякога самите ни недостатъци ни помагат неочаквано :)
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Политика и политически лидери 24 Окт 2011 19:26 #2484

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Ами ти още в началото на поста си отговаряш. Озверяването е повсеместно и е вече патология. Спомням си, когато се случи трагедията във влака и изгоряха девет човек. Имаше по телевизията интервю с една психоложка, която каза, че някои от тези, които са успели да слязат и да се спасят се извадили телефоните си и камерите и са снимали как влака гори и вътре как горят тези, които не са успели да излязат. А пък един таксиметров шофьор, за да прекара хората до Червен Бряг е искал 5 лв. на километър.

Това действително е сериозна патология, да снимаш вместо да помагаш с каквото можеш на пострадалите. Да мислиш за изкарване на пари, върху ужаса и трагедията на преживяното от хората.

Озверяването се получава, когато дълго време подтискаш звяра в себе си. Той си живее във всеки един от нас. Това са нашите инстинкти, разни древни неща благодарение на които сме оцелели като биологичен вид. Подтискането на звяра води до тази жестокост, агресия и в общи линии ужасии. Защото тези древни инстинкти няма къде да отидат и все някога ще избият на повърхността, но с натрупване в аритметична прогресия. Ето тук е една от грешките на световните религии - повечето от тях учат да "си обръщаш и другата буза", а това е подтискане на гнева, който рано или късно ескалира.

klach, ние сме си диви животни и сме най-жестокия звяр на тази планета, малко сме се цивилизовали, малко ни е по-развито мисленето, но си оставаме зверове. Добре е да го знаем, защото повечето не го знаят и от това идва проблема, за който говоря. От натрупването. Ако пускаш от време на време звяра да повилнее, той няма да озверее така. Дори напротив, в такива ситуации, които описваш може и изобщо да не вземе участие.

За това повечето психотерапевти казват: "Не подтискай гнева си и каквато и да е друга емоция, желание, чувство и т.н. Изразявай ги на момента." Тогава изразени на момента те не са опасни и не се натрупват.

За Кадафи, така гледайки клипчето му съчувстваме, но когато малтретираше нашите медицински сестри ние също бяхме готови да го разкъсаме. Нали?

Съчувствието и състраданието също са си част от нас и също трябва да се изразяват на момента. И ето ти в момента ги проявяваш към Кадафи. Чудесно, няма лошо.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Политика и политически лидери 24 Окт 2011 20:26 #2485

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Всъщност съм стресната от тълпата и това натрупване на гняв.Случвало ми се е на зрели години да изпитвам желание да нараня човек,така образно си представях как го удрям и ритам,че част от гнева някак се уталожаваше,но когато същия този човек беше нападнат точно за да го напердашат пред очите ми - реакцията ми беше абсолютно неочаквана за мен - хванах нападателя и застанах между него и другия.Това не го разказвам,за да получа похвали - просто личния ми опит - едно е да говорим и да изразяваме гнева си с думи - съвсем друго е,когато можеш да наказваш или лично да получиш възмездие ,да го кажа така.Колкото и силна агресия да те владее,когато имаш възможност да я излееш върху виновния,не можеш просто ей така,без значение е колко силно си мислиш,че го желаеш това.В случая,който дадох за пример до последния момент си мислех,че ще се присъединя и аз за един два шамара - това беше докато мислех,а когато не мислех вече - се оказа че действията ми хич не се покриват с думите.
И тълпата - първо го бутат и блъскат,снимат се с него - и чак след това го убиват.Трябва им време да озвереят съвсем,да се убедят,че са прави ли,че така трябва ли - да се излее агресията навън.Не разбирам съвсем.Ако съм в озверяла тълпа достатъчно дълго време,вероятно и аз ще озверея - вероятно и живот ще отнема - как влияе тълпата на индивида :) - сигурно си има клон от психологията,който се занимава с това?
Един от моите любими автори пише "Коефициентът на интелигентност на тълпата е равен на коефициента на интелигентност на най-тъпия в нея,разделен на броя на участниците" - писал го е уж като шега :)
На човек му е трудно да наранява умишлено - да не кажа невъзможно - в тълпата това го няма.

Отг: Тълпа 25 Окт 2011 08:59 #2486

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Социалната психология се занимава с поведението на тълпата. Ето тук можеш да прочетеш

Тълпа: същност и класификация

Разгръщане на поведението на тълпата

Нормално е да си стресната. Всеки здравомислещ човек би се стреснал. Обществото и неговата деградивна форма тълпата са машина, която смазва отделния индивид. Обществото определя правилата според които ти живееш, неформални правила и неписани закони. Често пъти те са тъпи, в тях няма логика, противоречат си, но въпреки това ги спазваш, за да си част от обществото, иначе ставаш аутсайдер. Хората, които са бунтари, непокорни, които мислят с главите си и виждат глупостта на обществените норми често развиват социална фобия Страх от хората, от тълпата, от обществото.

Значи вариантите са два или си индивид, който въздейства на обществото от вън и от вътре или си индивид, който се подчинява на стадото. За първия вариант обаче трябва да имаш лидерски качества, възможно е с упоритост да ги развиеш има различни тренинги по въпроса. Но обикновено лидера носи тези качества в себе си по рождение. И това ясно си личи още в детските години, ако възпитанието на детето е правилно. Често обаче родителите смачкват тези качества и човек доста по-късно открива в себе си, че има такъв потенциал.

И третия вариант е, ако не ти се занимава с първите два е да се навърташ около някой лидер, :laugh: ако те хареса и "подаръците", които носиш си струват съвсем естествено ще те вземе под крилото си и ще ти осигури необходимата ти протекция.

Това също са древни неща, сигурно си гледала научно популярни предавания за животните. Например маймуните си имат ясно изразен лидер, обикновено мъжки екземпляр. Останалите маймуни му носят банани и разни други вкуснотиики, за да му се подмажат :laugh: , да го омилостивят, да му направят впечатление и т.н. ;) Други по-млади маймуни или пък считащи се за по-силни се опитват да му оспорват лидерството и да му го отнемат. И понякога успяват.

Нарочно споменавам животните, за да стане ясно, че ние човеците живеем по абсолютно същите правила и не сме с нищо по-висши от останалите биологични видове, освен с по-голямата си жестокост и сила, което ни е поставило на върха на хранителната верига.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Политика и политически лидери 03 Ное 2011 21:51 #2517

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Понеже т.нар. "демокрация" явно за кратко доведе до разглезване и развала :) да припомня на пролетарийте, които тука налагат диктатура кое да се редактира и кое да не се какво следва след идването на тяхната система, ако се съобразя с нея...

ГУЛАК

Добре си помислете аз предлагам да запазим "загниващия капитализъм". По-добре ще си живеете.

Иначе си спомням, че навремето имахме комсомолски секретари и дружинна ръководителка, големи глупости бяха това. Вие помните ли строежа на комунизъма?

Един филм, който навремето като го гледах много се разтроих. По разбираеми причини.

Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 03 Ное 2011 23:57 #2518

• klachiankata
  • klachiankata's Avatar
  • User is blocked
Като припомнихме онова време и Гулаг - сетих се за този филм - "White Nights" - открих го случайно в един магазин и ме заинтригува съдържанието му - избягал на Запад руски балетист е заловен случайно,когато самолетът му аварира над руска военна база.Принуден да танцува на голям концерт в негова чест,на който трябва да се отрече от "гнилия капитализъм и демокрация" и да потвърди верността си към комунистическата идея,той подготвя отчаяно бягство с помощта на американски чернокож бивш войник,който пък на времето избягал от Америка към "светлото бъдеще" и съответно затворен в Гулаг с руската си съпруга,когато илюзиите му за свободата и равенството започнали да се сриват.Ето ви и линк :)

А тази песен печели награда за филма - до тогава не знаех,че е написана за него

Отг: Политика и политически лидери 04 Ное 2011 09:49 #2519

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Мерси за филма. :) Да си кажем, че ние не сме имали голямо участие в строежа на комунизъма, за да не ни го кажат някои по-възрастни от нас. "Кво знаете вие бе?" :) На 10.11.1989г. аз бях на навършени 17 години. Повечето страшни неща, които знам са от разкази от родителите ми и най-вече на баба ми. И аз имах един сериозен сблъсък с тази система, когато лично успях да видя за какво точно става дума на практика. Баба ми и дядо ми са живели преди девети септевмри и след това и ми казваха, че нямам никаква представа в какви извратени условия живея, до каква степен ми е изкривено мисленето и как считам неща, които са абсолютно ненормални за нормални и че така трябва да бъдат. И причината е, че нямам никаква възможност за сравнение. Вероятно една от целите в дългосрочен план е била точно такава - създаване на поколения, които изобщо не си спомнят какво е било преди девети септември, живеят затворени зад "желязната завеса" и нямат никаква възможност за сравнение. А на такива разни бунтарчета по рождение като мен им се прекършваха крилцата още в училище.

Сега да ви разкажа нещо за корупцията, която си върви ръка за ръка с капитализма. За нейното решаване има два варианта. Единия е с драстични законови мерки и страшни глоби за тези, които взимат и които дават. Така е решен въпроса в Турция, като конкретен пример. Другия ваиант е като корупцията е разрешена и на не нея не се гледа като на корупция, а като на "стимул и поощрение на служителя". Тоест вие отивате например в Столична голяма община да си вършите някаква работа и там служителите свършват всичко в рамките на нормално време, с учтивост и приветливост, без да ви разтакават, да ви карат да чакате по опашки, да ви съдават нервно напрежение. Изобщо изрядно обслужване. Вие, тъй като сте много доволен имате право да се отблагодарите на служителите във форма каквато вие пожелаете, може да дадате пари или подаръци. И те имат право да ги приемат. По този начин е решен въпроса в някои от провинциите в Германия. Тя е разделена подобно на САЩ по този начин - щат/провинция.
Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 18 Ян 2012 20:13 #2714

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова

Ами коментирайте...

"Ролята на мъжа в новия обществен строй"

Разказ по картинка.

Аз започвам да се отвращавам от това в което се превръща жената в новия обществен строй. И убедеността във важната роля на жената в политиката, икономиката и бизнеса започва да ми се разклаща. Човечеството не веднъж е доказало, че умее да извращава добри идеологии и да ги превръща в нещо чудовищно. Започвам да се питам дали вярата ми в каузата за женските права и свободи е изобщо правилна? Аз не мога да застана зад такава потресаваща подигравка с мъжкия пол. Това излиза от нормите за нормалност. Бойко Борисов е символ! Символ на мъжкар. Който символ е поруган отвратително. /Само да уточня, че аз като символ на "политически мъжкар харесвам повече Иван Костов, но това са подробности./

Не отиваме на добре да знаете! И не правиме добро нито на собствения си пол, нито на мъжкия такъв.

Прекалено сме наранени жените и това ни кара да вършим глупости, с което не ставаме по-добри или по-различни от мъжете. Ние буквално издевателстваме върху мъжкия пол бе!

Аз не се боря за такива права и свободи и категорично се разграничавам от такива извращения и гаври!
Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 19 Ян 2012 18:10 #2716

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Политички, бизнесдами, канцлери и други матриархални същности, ей по един такъв ви трябва да влезе със се стената, щото му е тясна вратата и ще ви даде два матриархата...
И Ангела Меркел с Кристалина Георгиева и Меглена Кунева право в кухнята, щото това чудо 3 глигана няма да му стигнат да хапне скромно. И ако нема глигани ще ви схруска вас. :woohoo: ;)

Политика ще правят и ще мачкат мъжете и символите

:angry:
Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 19 Ян 2012 20:08 #2717

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
А по-горе Меркози е смразяваща! Бате Борисов - бебето на матриархата! :woohoo:
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Отг: Политика и политически лидери 25 Фев 2012 09:50 #2833

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова

Черната ирония

Тук в този клип някакви хора ни приканват, подчертавам приканват /някак си нежничко и романтично/ да излезем и да протестираме. Те обаче не са наясно, че ние не сме научени да протестираме. Ние сме научени да манифестираме /по манифестации/ и то сме научени не чрез романтично приканване, а под заплаха и страх от въдворяване в лагери за врагове на народа, изселване и изчезване по села и градчета или за "канарчетата" под 18г. изпращане в ТВУ /трудово възпитателно училище/.

На тези хора от клипа не им и минава през ума, че за няколкото поколения, за които говоря в статията "Обезличените хора построиха загниващия капитализъм", такива нежни покани не хващат. Ние просто не ги чуваме, те не ни докосват, не ни разтърсват, не ни плашат. Не смразяват кръвта ни от ужас. Не са хард или по-точно траш.

За това и ние не реагираме на такива завързани с розови панделки и поръсени с швейцарска захар призиви.

На всичкото отгоре ни разрушиха мавзолея и махнаха въздесъщия труп отвътре, с образа на който всяко дете под 15г. заспиваше нощем. След като го махнаха няма и кой да ни ръкомаха от неговите трибуни, докато ние маршируваме и крещим в екстаз БКП и КПСС!

Ето така ние сме научени да манифестираме!

Сега просто нямаме такъв твърд стимул, за да го направим. Ако го откриете, с удоволствие ще се присъединим не само за Витоша, но за всякакви манифести и манифестации, за които имате нужда от нас.
Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 05 Мар 2012 15:14 #2839

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Господин Путин, спечели изборите и дори се разплака. Удивително! КГБ и сълзи, Москва не вярва на сълзи и прочее...руска драма, така от най-драматичните. ;)

Та по случай неговата победа да послушаме руска музика. В същност не тълкувайте шегите ми към Путин, като ирония или неприязън. Напротив аз много го харесвам и като политик и като мъж. Но не му харесвам зодията - Везни.

И сега ето един също изключителен мъж той е зодия Рак и без всякакво съмнение е разбил много женски сърца, особено на млади години. Така правят мъжете Раци. :laugh:

!

Честито на Путин!
Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 17 Май 2012 06:53 #2934

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Наблюдавайки политическите процеси в дясното пространство (оставката на Мартин Димитров), стигам до извода, че умерената диктатура, а също и тоталитарната диктатура (но тя е опасно понятие в демократични общества) на лидера на дадена организация е по-добрия модел на управление от крайната демокрация в лидерството.

Историята показва, че умерения диктатор по примера на своя събрат тоталитарния диктатор има много по-големи шансове да запази целостта на организацията си, партия, бизнес и пр. от крайно демократично устроения лидер.

Едновремешното силно СДС се разпадна, според мен, поради крайна демокрация в управлението. Няколко демократични лидери, които не успяха да се разберат, кой ще е единствения лидер в СДС. Ако някой от тях бе имал смелостта да приложи вътрешнопартийна умерена диктатура, да се наложи не с демократични, но с диктаторски средства, разпадането нямаше да се случи, а също и всички последващи процеси. Липсата на такава смелост специално в моя политически идол Иван Костов прецака много неща. Пак подчертавам историята показва, че тоталитарните, еднолични лидери запазват максимално дълго целостта на формированията си. И пак повтарям, че това е опасно понятие в демократично общество.

От друга страна Бойко Борисов например е умерен диктатор и това е една много правилна позиция, която, както виждаме, също запазва относително спокойствие в организацията и нейното единство и цялост.

Да си кажа мнението и за почистването на България за един ден. Аз не чистих и нямам и намерение да чистя. Аз плащам данъци - такса смет и данък сгради, както и всички вие. Тези данъци трябва да направят така, че аз да живея в чист и красив град. Другия вариант е да спрем да плащаме данъци - смет и сгради и да започнем да организираме месечни "Ленински съботници." Тоест чистим си сами. Обаче хем да плащам данък, хем да ходя на Ленински съботник нещо не ми се връзва.

Ако погледнете в Западна Европа, ще видите, че такива общонародни почиствания няма. Хората си плащат определения данък и изискват да живеят на чисто. Ако не получават, това, за което плащат отиват на митинг. И то не какъв да е митинг, като нашите, а такъв, на който е възможно органите на реда да използват сълзотворен газ, вода и други средства за разпръскване на митингуващите.

У нас и в бившия соц. лагер такива митинги няма и поради тази причина органите на реда не разполгат и със сълзотворен газ. :) У нас има Ленински съботници за чистене и митинг-манифестация (разходка),с отбиване за кафе, бира и др. и лаф моабет с останалите манифестиращи. :laugh: :P
Журнал Психея

Отг: Политика и политически лидери 04 Юни 2012 06:14 #2951

• T.Velinov
  • T.Velinov's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
Култова снимка! Във времената, когато всичко беше забранено, пушенето беше позволено по високите етажи на властта и на всякакви други места. ;) Римосах го даже.

Явно Б.Б. е поел позитивен опит от другаря Живков, от времето, когато му е бил охрана. Забрани пушенето и позволи всичко останало....Братя Галеви, Брендо...

Отг: Политика и политически лидери 27 Юни 2012 06:00 #2990

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова

Баронеса Тачър е права както винаги! Ако нашите политически дами биха я приели за образец за подражение, идол, за какъвто я приемам аз и чиито висоти, лидерски стил и аристократична класа никога няма да постигна :( биха се представяли отлично на политическата сцена и никой мъж политик (Иван Костов) не би си позволил да ги нарече например "поредната червена политическа кукувица" (за Меглена Кунева). Не че господин Костов не е прав конкретно за нея, но все пак "кукувицата" е дама и само това го задължава да проявява уважение.
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.150 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature