Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: 1984 - големият брат те наблюдава

Jamais vu - фалшиви спомени 02 Мар 2008 14:51 #326

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
По повод това, което white wolf каза за напредъка в мозъчната хирургия ще ви цитирам нещо от една книга казва се Петата професия, автора е Дейвид Морел. Става дума за професията на персоналния защитник или телоохранителя. На адреса долу има още неща от същата книга. Статиите се казват Петата професия, Комитатос, 47 ронини. Може да ги прегледате ТУК

А сега по въпроса за мозъчната хирургия.

...\" - Между другото някои от вас имал ли е епилепсия?
- Епилепсия ли? Не. Защо? Какво ви кара да мислите така?
- Опитвам се да разбера нещо - каза доктор Сантизо и посочи едно черно петънце на осветената част на една от снимките. - Това е изглед на задната част на мозъка. Петънцето се намира върху медиалната слепоочна кост. То е на една линия с онази част от костта, която е била отстранена и поставена отново.
Савидж се обля в пот.
- Петънце ли казахте? Исусе, какво означава това?
- Означава, че има някакво поражение. Ето защо ви попитах за епилепсията. Понякога отклоненията в тази област се дължат именно на нея.
- ИСкате да кажете, че имам нещо в мозъка?
- Не - отговори му Сантизо и се обърна към Акира. - И вие имате такова петънце в същия участък от вашия мозък. Това ми дава основание да смятам, че не става дума за тумор.
- Какво е тогава? - попита Акира.
- Искахте компетентно мнение. Според мен това е белег върху тъканта, получен след интервенция върху мозъка ви...Единствената причина да се направи толкова малък отвор - Сантизо се поколеба за момент - е да се осигури достъпа на електрод до мозъка. Вече ви споменах за епилепсията.
- Но ние не сме епилептици.
- И все пак смятата, че всеки от вас е видял как другият умира. Не можете да намерите хотела, където се е случило това, нито болницата, в която са ви лекували. Някой е направил нещо с мозъка ви и по-конкретно е въздейства върху способността...
- ...ни да помним - изпревари го Савидж.
- И което е по-интересно, някой ви е накарал да помните това, което никога не се е случвало. Jamais vu. Този израз е много подходящ...
- Лъжливи спомени - повтори думите му Савидж. -Jamais vu. Но нашите лъжливи спомени не са причинени от психологични проблеми. Изследванията показаха, че способността ни да помним е била нарушена чрез хирургическа намеса. Това възможно ли е ?
- Вече ви споменах, че самият мозък - нашият рецептор на чувствата - не усеща нищо. За него болката не съществува. Ако използвам местна упойка, мога да отстраня част от черепа и да оставя мозъка открит. С помоща на електрод мога да накарам пациента да усети несъществуваща миризма на портокал, да чува музика от детството си и дори да изпита оргазъм. Мога да манипулирам чувствата му и да го накарам да си представи, че е на яхта, да усети слънцето върху лицето си и вятъра в косите си, да чуе шума на прибоя, да си представи, че се намира на Големия бариерен риф край Австралия, където е бил преди години.
- Но ще запомни ли всичко това?
- Разбира се ще го запомни толкова добре колкото и операцията.
- Това обяснява какво се е случило с нас - каза Савидж.
- На теб и приятеля ти? Съвсем не е така. Това, което описах преди малко, се отнасяше само до активизиране на паметта с помоща на електронно стимулиране на различни неврони. Вие очевидно имате спомени за събития...
- ...които никога не са се случвали - довърши думите му Акира. - Тогава защо ги помним?
- Казах ви, че е само теория. Но ако отворя лявата слепоочна кост...ако стимулирам невроните с елекроди и ви опиша в подробности какво трябва да запомните, ако ви пусна филм или използвам дори артисти, за да представя събитията, ако ви натъпча с амфетамини, за да ускоря процеса на запомняне и накрая залича спомена за операцията, вие ще си спомняте това, което никога не се е случвало и ще забравите това, което се е случило\"...
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Jamais vu - фалшиви спомени 02 Мар 2008 17:56 #327

• white wolf
  • white wolf's Avatar
  • Junior Boarder
Интересно, а Дейвид Морел е автор на книгата Първа кръв, по която е направен филма Рамбо. Но петата професия е изчерпана проверих. Има ли още интересни цитати? :)

Отг: Jamais vu - фалшиви спомени 02 Мар 2008 22:29 #328

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ето още малко от Петата професия, само да поясня, че Савидж и Акира (американец и японец) като герои от книгата са едни от най-добрите в света персонални защитници. Естествено не мога да цитирам цялата книга избирам само цитати, които имат общо с темата на разговора.

... - Искате да кажете, че нашите мозъци са били промити?
- Не. \"Промиване на мозъци\" е груб израз, който е бил използван за първи път по време на Корейската война. Пленниците били принуждавани да потистнат политическите си убеждения именно по този начин. Методологията е създадена в Съветския съюз и се базира на теорията на Павлов за условните рефлекси и реакцията при въздействието на различни стимули. Пленниците били подлагани на непоносими мъчения, които са пречупвали техния дух. След това им предлагали награда, ако се съгласят да сътрудничат. Както занете, само няколко от тях са се поддали. Истинско чудо е, че повечето не са, дори и след като са били приложени психовъздействащи лекарства. Ако сте гледали филми от педесетте за тези събития, хората, които са били подлагани на такова въздействие, винаги могат да се разпознаят. Имат изпити лица, ръцете им треперят, а очите им са с особен блясък. Вие двамата нямате такива симптоми. Вярно е, че сте уплашени, но имате нормални реакции. Личността ви не е засегната. Вие продължавате да упражнявате професията си. Не, вие не сте подлагани на такъв вид въздействие. Проблемът ви не е насочен към бъдещето. Не сте програмирани да извършите определена дейност. Вашата дилема е свързана с миналото или по-точно с въображаемото ви минало. Вие не помните какво се е случило с вас в действителност.
- Защо са ви били внушени тези фалшиви спомени? Не, не мога да обясня. Исках само да кажа, че това знае единствено човекът, извършил операцията\"...

Ако се интересувате от подобен вид книги мога да препоръчам още Тай Хорс (2 части) на Уилям Дийл и Знака на пламъка и Братството на камъка пак от Дейвид Морел. Има и други още в моята библиотека, но трябва да прегледам по-сериозно, чела съм ги отдавна. :)
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Духът на Времето - Zeitgeist 06 Мар 2008 17:10 #331

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Животът е като разходка в увеселителен парк. Влизаме и си мислим, че е реалност, защото такава е силата на съзнанието. Разходката върви надолу, нагоре, наоколо. Има разочарования, изненади и всичко е много ярко оцветено и много шумно, и много забавно за известно време. Някои от нас се разхождат от дълго време и започват да си задават въпроса: реално ли е, или е просто разходка? А други хора си спомнят отговора,
идват при нас и ни казват: \"Хей, не се притеснявай, не се страхувай никога, защото това е просто пътуване... \" И тогава ние убиваме тези хора. \"Накарайте го да млъкне! Вложил съм много в това пътуване. Накарайте го да млъкне! Вижте бръчките ми от грижите, голямата ми банкова сметка, семейството ми.
Това трябва да е реалноста.\" Това е просто пътуване. Но ние винаги убиваме тези добри хора, които се опитват да ни го кажат. Не сте ли забелязали? И оставяме демоните да се вихрят. Но няма значение, защото това е просто пътуване. И можем да го променим, когато поискаме. Всичко е само избор. Без усилие, без работа, без разход на пари. Просто избор - сега. Между страха и любовта.

Бил Хикс
Журнал Психея

Отг: Zeitgeist 10 Мар 2008 15:34 #339

• white wolf
  • white wolf's Avatar
  • Junior Boarder
Страхотен филм! Впечатлен съм! Добре че качи и превода че иначе е трудничко.
Само чуй това..

...\"11 септември, глобален
тероризъм, тероризъм, тероризъм
терористи, терористи, терористи...
тероризъм...
11 септември... глобален тероризъм...
терористи... тероризъм...
11 септември, терор, терор, терористи...
оръжия за масово унищожение, тероризъм
...терористи, не!
Тероризъм.
Думите се повтарят хипнотично:
Тероризъм, терористи,
терористична заплаха.
И разбира се, и се вярва че е свързано
с Ал Кайда.
Но по-често се говори
за \"Война с тероризма\",
която практически е пред нас
по 24 часа седмично.
И постоянно присъства в съществуването ни.

...Както и да е, 9/11 е претекст
и за още една война.
Войната против вас.
Декрет за патриотизма,
Безопасност на родината,
декрети на военния трибунал
и други законови предписания
създадени с една единствена цел:
Да отнемат вашите граждански права
и да ограничат възможностите ви за борба
срещу това, което предстои.
В момента в САЩ, необявено
пред американците с промити мозъци,
се извършват обиски на домове, без
предупреждение, без дори да сте си у дома,
може да бъдете арестуван,
без да ви се представи заповед от съда,
арести без право на адвокат
и легални мъчения,
и всичко това заради съмнението,
че може би сте терорист\"...

Ще стана ли досаден, ако се повтора за N-ти път, че Оруел е пророка на няколко ери, не на векове, на ери! Всъщност ние като час от Евразия с кого воюваме в момента? Не с Океания, ясно значи сме във война с Истазия. Само до преди 50 години воювахме с Океания спомняте ли си? Добре е тези неща да се помнят!

Отг: Zeitgeist 13 Мар 2008 14:57 #345

• Amaterasu
  • Amaterasu's Avatar
  • Fresh Boarder
Аз бюх поразена от началото на филма и от това как една изфабрикувана и изплагиатствана религия като христянството вече 2000 години съществува. Сигурно същата е и изторията и с исляма, който е дори по-млада религиозна система и от христянството. За сметка обаче на младостта си и незрялостта си и двете религии са агресивни и жестоки към последователите си, както и към непоследователите си. Изумително. А за 11 септември съм чувала и чела, че си е вътрешна работа на Америка, това не ме учуди.

Отг: Zeitgeist 17 Мар 2008 20:05 #353

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ето една интересна статия, която разглежда въпрос свързан с темата. Интересно е да се помисли за тънката граница между това, което е полезно за нас и това, което може да се използва като средство за контрол. Желателно е и да се помисли за това кой знае най-добре кое е полезно за мен или за друг? Аз мисля, че моята преценка за полезностите и вредностите по отношение на моята личност е най-правилна, но изглежда Големия Брат мисли по друг начин и би могъл да реши, че за мен е полезно да ми инсталира камери в къщи. Всъщност не е необходимо да го прави насила, когато вляза в скайпа ме втриса от камерите, които повечето ми познати, с които говоря там са инсталирали. Съвсем доброволно!

Ето и линка към статията ТУК
Журнал Психея

Re:1984 - големият брат те наблюдава 17 Мар 2008 20:06 #354

• MasterGo
  • MasterGo's Avatar
  • Webmaster
  • Thank you received: 13
Виждам, че вече сте фенове на Зейтгейст, филм имащ отношение към 1984, Матрицата и т.н. Сега се запознайте със статията \"Големият брат те наблюдава\" на Борис Накев, публикувана в BG Reporter от 17 Март 2008. Тук поствам един дълъг цитат от ядрото на статията.
Можем да погледнем и нещо друго на пръв поглед безобидно – уличните камери за наблюдение. В централните части на по-големите градове в България се напълни с подобен вид устройства. Те обаче са незаконни и нарушават личното ни пространство. Всички банки, магазини и всякакви други учреждения, които желаят да повишат нивото на своята сигурност могат свободно да инсталират камери вътре в сградите си, но не и да снимат какво се случва по улиците. Иначе можем да я докараме до там, че един ден за „по-голяма сигурност, за борба с организираната престъпност и тероризма”, властите да поискат да поставят и камери по домовете. А такава безумна идея вече се лансира във Великобритания – възнамерява се с цел „борбата срещу домашното насилие” да се инсталират камери в апартаментите хората. Тогава нека сложат и камери в дамските тоалетни, за да се намали броя на изнасилванията? Явно британците са решили да следват тенденциите от Америка, където започнаха да поставят GPS устройства в телата на затворници, освободени преждевременно.

Всички телефонни разговори, които се провеждат в България, се записват. И това не е просто непотвърден слух, а миналата година бе прието със закон като част от мерките „за борба с тероризма”. Също така с цел „по-голяма сигурност” и „борба срещу тероризма” към личните ни документи ще бъдат добавени биометрични данни - зеници на очите, кръвна група и т.н. А в САЩ официално започна програма за изготвяне на профил на всеки гражданин на страната. Профилите трябва да са готови до 10 години, в тях ще се съдържа напълно подробна информация за хората – от зеници на очите и кръвна група до специфични особености на говора и походката.

Отг: Re:1984 - големият брат те наблюдава 18 Мар 2008 18:38 #358

• white wolf
  • white wolf's Avatar
  • Junior Boarder
Трябва тука да имаме и нещо от Матрицата, аз се заех с този пропуск. Това е разговора между Архитекта и Нео от втора част на филма.

..\" - Защо съм тук?
- Животът ти е сбор от остатъка на неправилно уравнение от програмирането на матрицата. Ти си следствие от аномалия, която въпреки положените усилия не успях да елиминирам от една иначе хармонична математическа прецизност. И макар да остава усърдно избягван проблем тя не е неочаквана, следователно контролируема, което те доведе така предсказуемо.. до тук..
- Избор. Проблема ви е в избора.
- Първата ми матрица бе естествено съвършена. Шедьовър на изкуството. Безгрешна. Чиста. Триумф, достоен само за монументалния си провал. Неизбежния и край сега е очевиден, като следствие на несъвършенствата на хората. Тогава я преработих на база вашата история, да отразява по-точно променливата гротескност на природата ви. По-късно разбрах, че отговорът ми е отбягвал, защото изисква по-низше мислене, или поне не тъй ограничено в параметрите на съвършенството. Затова на отговора се натъкна друга интуитивна програма, създадена да изследва някои аспектина човешката психика. Ако аз съм бащата на матрицата, тя несъмнено е майката.
- Оракула.
- Моля ти се! Най-случайно откри факта, че 99 % от тестовите субекти приемат програмата стига да им се дава \"избор\". Дори да осъзнават този избор в състояние на безсъзнание. Работещо решение, но също фундаментално грешно, създаващо доста противоречива системна аномалия, която НЕ коригирана застрашава системата.
Следователно: отхвърлящите програмата макар и малцинство, представляват ескалираща заплаха.
- Става въпрос за Зион.
- Тук си, защото Зион ще бъде унищожен. Всеки негов обитател - заличен, съществуването му изкоренено.
- Глупости!
- Отрицанието е най-предсказуемата човешка реакция, но бъди сигурен предстои му шесто унищожение и ставаме все по-добри в това.
Ролята на избрания е да се върне при източника и чрез разнасяне на кода, който носи да презареди главната програма. След което се изисква да избереш от матрицата 23 индивида. 16 женски и 7 мъжки, които да възтановят Зион. Неосъществяването на този процес ще доведе до спирането на системата и смърт на свързаните в матрицата, което в сбор с енищожаването на Зион ще бъде равно на заличаването на цялата човешка раса.
- Няма как да го допуснете, хората ви трябват, за да оцелеете.
- Има нива на оцеляване, които сме готови да приемем. Въпросът е дали ти ще понесеш отговорността за смъртта на всеки човек на този свят. Интересно е да чета реакциите ти. Пет твои предшественици чрез съответното програмиране, бяха стимулирани с качества целящи да създадат привързаност към вашия вид, улесняваща функцията на избрания. Те приеха ролята си доста праволинейно, но твоят опит е много е по-специфичен по отношение на...любовта.
- Тринити
- Апропо, тя влезе в матрицата, за да спаси живота ти с цената на нейния. Което най-после ни води до момента на истината, където ще се изрази фундаменталния недостатък и аномалията ще се изяви едновременно като начало и край. Има две врати. Дясната води към източника и спасението на Зион. Лявата води обратно в матрицата: към нея и края на вашия вид. Както адекватно отбеляза проблемът е в избора. Но ние мече знаем как ще постъпиш. Вече виждам верижната реакция, химическия предвестник, сигнализиращ раждането на емоция, проектирана да оборва логиката и разума. Емоция, която вече те заслепява за простата, очевидна истина: - Тя ще умре и ти неможеш да направиш нищо, за да го спреш..... - Надеждата, най-типичната човешка заблуда, едновременно източник на най-голямата ви сила и слабост.\"

Отг: 21. 12. 2012 25 Мар 2008 18:46 #368

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Без коментар за сега, щото админа ви е неука и неграмотна за други езици освен българския и не може да преведе текста. ;)

Но нещата стават ясни и без превод. Те и маите не са знаели англ. като са правили календара си.

21. 12. 2012
Журнал Психея

Не на анонимността в нета!??? 28 Мар 2008 17:21 #370

• white wolf
  • white wolf's Avatar
  • Junior Boarder
Някакви хора, за които се твърди, че били \"изявени интернет дейци\" предлагат да се идентифицираме с истинските си имена в нета, ЕГН, адрес...Наричат това \"инициатива\" и дори предлагат банерче което да си поставим ако подкрепяме този абсурд! Така го наричат те, а аз го наричам: изявени, инициативни дейци с ЧИПОВЕ! Нека върна лентата на Зейтгейст и да прочетем..

\"Каква е крайната цел на всичко това?
Той каза: \"Крайната цел е да
поставим на всички хора чипове.Всеки в света ще има чип RFID. \" Тези чипове ще съдържат цялата информация за парите и всичко останало. И ако някой протестира за това което правим
или да ни се противопостави,просто ще му изключим чипа.\" Точно така. Микрочипове. През 2005 г. Конгресът под предлог за контрол на имиграцията и така наречената \"Война с тероризма\" приема декрет за идентификацията \"Real ID Act\", според който се предвижда от май 2008 г. всеки да има федерална идентификационна карта, на която ще се намира сканиращ бар-код с персонална информация за вас. Между другото, този бар-код е само временно решение, докато картата се замени с истинския
чип RFID с проследяващ модул който с помощта на радио вълни ще следи всяка ваша крачка на планетата. Ако това ви звучи прекалено странно,
трябва да знаете че проследяващия чип RFID е вече във всеки нов американски паспорт. А последната стъпка ще е имплантирането му, което много хора вече са направили, по различни причини.
Във Флорида има семейство, чийто членове
са пионерите на новия свят.Те доброволно са поискали да бъдат първите с идентификационни микрочипове имплантирани в телата им.
\"След 9/11 наистина се замилих
за сигурноста на семейството си. Не бих имал нищо против да ми бъде имплантиран постоянен идентификационен чип в ръката.\" Накрая всеки ще бъде заключен в една контролирана монетарна мрежа,
където всяко ваше действие ще бъде документирано.
И ако преминете чертата, те биха могли да ви изключат чипа, защото дотогава, всеки детайл от живота на обществото ще се движи около
взаимодействието на тези чипове. Това е картината, която са ни подготвили за бъдещето и ако си отворите очите ще я видите. Централизирана световна икономика, където всяка стъпка,всяка трансакция ще се наблюдава и следи, а всички права - потъпкани. Най-невероятния аспект на всичко е: всички тези тоталитарни елементи
няма да бъдат наложени насила на хората, хората сами ще ги поискат.
\"

О да! Те вече го искат и дори са самоинициативни!
Но да одгърнем и страниците на 1984 г. и прочетем края на книгата:

\" Взря се в огромното лице. Цели 40 години му бяха необходими, за да разбере каква усмивка се крие под черните мустаци. О, жестоко, излишно недуразумение! О, твърдоглаво, своеволно изгнание от любящата гръд! Две ухаещи на джин сълзи се стекоха по носа му. Но, беше наред, всичко беше наред, борбата беше свършила. Беше спечелил победа над себе си. Той обичаше Големия Брат.\"

Камино, благодаря, че нещата при теб са настроени така, че дори и пощата не ми се вижда, та камо ли някаква друга лична информация! Не искам да ме спамят и да ми пишат хора с ЧИПОВЕ - ДОБРОВОЛЦИ!

Отг: Не на анонимността в нета!??? 28 Мар 2008 17:32 #371

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Вижда ти се рождената дата, но ти доброволно си си я поставил, това са твои лични настройки. :)
Журнал Психея

Отг: Не на анонимността в нета!??? 28 Мар 2008 18:26 #372

• white wolf
  • white wolf's Avatar
  • Junior Boarder
Уместно подсещане вече не се вижда! Виждам че и ти си махнала свойта. Ако човек и за миг се поразсее разните там шарениики го примамват една стъпка следва друга, трета, четвърта и накарая се превръщаш в доброволец молещ да му се постави ЧИП и обичащ Големия Брат!

Отг: Zeitgeist 01 Апр 2008 14:00 #373

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Понеже началото на филма започва с измамата наречена \"християнска религия\" реших да публикувам тук част от новите статии които сложих днес, за да имаме възможност да коментираме. Аз съм направо поразена от начина по който автора Стивън Пъркс е тръгнал на \"лов за вещици\" и това в 21 век!!! Като четох писанията му разбрах че на този човек стига да му дадат власт ще издигне клади във всеки по-голям град. И ще изпържи всички защитници на животните, участници в зелени организации и движения, а хора които открито като мен се чувстват и възприемат като езичници, паганисти ще бъдат подложени на жестока инквизиция. И разбира се всичко това в името божие, което е \"любов\"! В следващите си статии човекът дори си позволява да насочи кръстоносния си поход и срещу хиндуизма като религия. И пак казвам това чудо невиждано е писано в съвременното ни общество! Ето прочетете част от първата статия, озаглавена Езическото съживление. Останалите пет статии се казват Християнския възглед, Класическо езичество, Естественият ред, Западната цивилизация след Реформацията, Съвременното западно общество. И се намирт в категорията Западна философия в сайта ТУК

\"Да се отрече заветната същност на човешкия живот и господството на човека над света е да се отрече човешката същност на човечеството. Като Божий наместник и поради това управител на земята, човекът е над всички други творения. За разлика от животните, човекът е физически направен от земята, но духът му е от Бога, т.е. той е сътворен по Божия образ. Този образ в морално естество, сътворено за общение с Бога и господство над земята. Да отречем това неизбежно морално и господстващо естество на човека означава да отнемем неговата човешка същност, защото означава той да бъде лишен от всичко, което по естество съставлява Божия образ в човека. Следователно в този напразен – и разбира се невъзможен – опит за бягство от Бога и от моралната природа на своето същество, човек прибягва до всякакви неморални и извратени практики. Той се опитва да принизи себе си до нивото на животните, като понякога пада и по-надолу и прибягва до действия, които не се срещат дори сред животните. Следователно съвсем логично, като се има предвид неговият антитеистичен мироглед, сатанизмът прогласява като своя най-основна доктрина, че човекът не е по-различен от животните и следователно не е по-висш от тях. Поне такива са твърденията на сатанизма и несъмнено мнозина им вярват. Нашата епоха ни показва на практика проявлението на този принцип по много начини, на много нива и чрез много различни групи – и категорично не всички или дори повечето от тях няма и не биха могли съзнателно да признаят посвещението си към принципите на сатанизма. Те се простират от морално пропадналите и животински практики на сексуално извращение до по-философските и идеологически позиции на „зелените” и екологичните движения, неоезичеството на Ню Ейдж и организациите за правата на животните, които прибягват до античовешки тактики на тероризъм в опит да докажат и да наложат своята идеология върху обществото. Всичко това е естественото проявление на желанието на падналия човек да се отърве от своя Създател. Тъй като животът на човека е неизбежно заветен и следователно морален по естество – човекът е сътворен по Божия образ – човекът се опитва да похули и отрече Бога като изврати определения от Него естествен ред на творението и като отрече собствената си морална същност, и когато прави това, той неизбежно обезличава собствената си човешка същност. Това не е отклонение от темата за образованието, защото не трябва да оставаме в неведение относно настоящата способност на повечето от споменатите групи, в това число сексуално извратените, зелените, Ню Ейдж, движенията за защита на животните, както и хуманизма като цяло, да налагат своята гледна точка чрез установените образователни институции. Нашето общество преживява много истинско завръщане към езичеството, последствията от което ще засегнат дълбоко нашия живот, но дори още повече живота на нашите деца и внуци. Не бива да подценяваме стратегическата важност на установените образователни институции в този процес на връщане към езичеството в нашето общество. Не просто че училищата, колежите и университетите в нашата страна не са защитени срещу влиянието на неоезичеството; те играят важна роля в разпространението на мирогледа на обществото, и ако това общество трябва бъде спечелено за неоезичеството, точно тези институции трябва да бъдат в челните редици. Вземете училищата и колежите и вие сте придобили контрол над следващото поколение чрез формиране на неговия религиозен мироглед и житейска философия. Трудно ще е да се отрече, че хуманизмът вече е завзел повечето от нашите образователни институции, държавни и частни, светски и религиозни. Но малцина може би осъзнават степента, в която групи като Зеленото движение, защитниците на правата на животните и Ню Ейдж – и дори в определена степен хомосексуалните лобита – се опитват, и то с не малък успех, да проникнат и да контролират образователните институции в нашата страна. Учители в държавната система посочват, че тези групи все повече се опитват да предлагат своите “образователни” услуги на училищата чрез курсове за деца и обучение на кадри в техния конкретен мироглед. Тези учители представляват вероятно малцината, които осъзнават истинската същност на това влияние и го отхвърлят. Много повече, осъзнавайки далеч по-малко проблемите, без съмнение са измамени от тези групи и дори възприемат техния възглед с цяло сърце. Такива групи са способни да оказват подсъзнателно влияние върху нашето общество чрез “услугите,” които предлагат в училищата, както и чрез преподавателската дейност на поддръжниците на техния възглед в държавната система. Нарастващото представяне на тези идеи в медиите способства за притъпяване на обществото и води до общо нарастване на тяхното възприемане, и това от своя страна означава, че съпротивата срещу влиянието на тези групи от страна на образователната система все по-намалява. Важно е да разберем кои неща са повлияли и способствали формирането и информирането на идеологии като зеленото движение и Ню Ейдж. Много хора днес възприемат поне някои от идеите на зелените и Ню Ейдж, макар че често възприемането на мирогледа, който те представят, е несъзнателно. Въпреки това, общото възприемане на тези идеи е вредно за нашето общество и нашите деца, защото то спомага за формирането на един предимно езически мироглед. Степента, до която древната предхристиянска религия – която се радва на съживление през този век – е оказала влияние върху тези движения, като цяло е подценена. Следващият цитат трябва да ни помогне да покажем това:
\"Днес хората най-после започват да осъзнават последствията от превръщането си в това, което Дион Форчън нарича ”сираците на Великата Майка.” Започваме да се вглеждаме в това, което се е случило и се случва на нашата планета. Най-сетне ни е просветнало, че каквито и утопии да се градят от обещанията на политиците, ако самата ни планета погине, тези обещания няма да са нищо повече от прах, носен от вятъра. Нашата съдба е свързана с тази на Майката Земя, чиито деца сме ние. Това е причината за появата на така наречената “зелена политика.” Това, по мое мнение, е още едно свидетелство за настъпването на Епохата на Водолея. Време е да разберем и използваме миналото, за да градим върху него за бъдещето. Старата религия трябва също да гледа напред и да продължи своята еволюция. Ако успее, тя ще може да играе съществена роля в Новата епоха (Ню Ейдж). Всъщност, езичеството в различните си форми вече започва да прави точно това.\"
Този цитат е взет от книгата Чародейството: Обновена традиция. Чародейството, или “Старата религия,” както авторите на тази книга предпочитат да го наричат, и съвременното зелено движение и Ню Ейдж споделят общи неща в основни области. Всъщност съживлението на езическия мироглед като цяло е било стимул за възхода на зеленото движение и Ню Ейдж. Нещо повече, докато чародейството в продължение на векове е било тайно практикувана вяра поради влиянието на Църквата и на християнското общество като цяло, днес то все повече излиза на открито, заедно с други присъщи на езическата древност практики като хомо- и бисексуалност. Авторите цитират настоящата ситуация като причина да бъдат по-открити: “Със сигурност ще има такива, които ще осъдят мен и Джон, че ‘говорим твърде много,’ ‘издаваме тайни’ и т.н. . . Аз чувствам обаче, че е нужно да осъзнаваме променящите се времена и да бъдем готови да се променяме с тях, ако е необходимо.” “Съществената роля,” която чародейството играе за раждането на Ню Ейдж, е от достатъчно важност за авторите, за да “молят тези, които намират книгата за смущаваща . . . да вземат под внимание тази страна на въпроса.” Следователно ние трябва да търпим отвратителните деяния на чародейството, дори ако ги презираме, само заради важната му роля за раждането на Ню Ейдж, че ни помага да се върнем към поклонението пред “Майката Природа, Гея, Великата Майка, Майката Земя,” както искате я наричайте, защото “Тя е, за ваше сведение, Интелектът скрит в Природата, който от самото начало е осъзнаван в женски род.” Също ни се казва, че “Нейният син или съпруг е Рогатият, когото нашите първобитни прародители са рисували по стените на своите пещерни светилища.” Човек може да бъде изкушен да се изсмее на всичко това, ако не беше фактът, че тези вярвания стават все по-популярни в нашето общество. “Старата религия” отново излиза от скривалището си в определена степен, и въпреки че не е съвсем евангелизираща в позицията си, тя със сигурност е по-войнствена в настояването си за толерантност: “Ние се намираме във важен повратен момент в човешката история,” ни се казва, и “това е преходът от Епохата на Рибите към Епохата на Водолея.” Следователно, “Тези от нас, които са запазили познанието известно като ‘окултно,’ което просто значи ‘скрито,’ сега трябва да използват това познание по конструктивен начин. Нещо повече, трябва да се изправим срещу невежеството и предразсъдъците, и да отстояваме признаването на нашата древна вяра за законна религия.” Няма вероятност да имаме съживление на чародейството като логически последователна система от ритуали практикувани редовно от повече от неколцина ентусиасти, но много от основните религиозни и философски идеи и презумпции в основата му, които са били присъщи за древното езичество и всъщност за всички форми на езичество, са вече широко възприети в нашето общество...\"
Журнал Психея

Отг: Zeitgeist 03 Апр 2008 09:28 #375

• Amaterasu
  • Amaterasu's Avatar
  • Fresh Boarder
Това е текст от една песен на Yarabi - I amar (Светът). Самата песен може и да не ви хареса, но текста е много хубав и реших да го напиша.

Светът е променен
Чуствам го във водите
Чуствам го в земята
Помирисвам го във въздоха
Чуствам го в земята

Помня когато ти взе болката ми
само ти може да ме направиш пълноценен отново
Мога да чуя гласовете в главата ми
които крещят името ми
Аз съм улашен

Светът е променен
Чуствам го във водите
Чуствам го в земята
Чуствам го в земята

Не говориш ли?
Любовта ми е отвъд небесата
прогони страха ми и ме накарай да летя
само ти може да гледаш в миналото
Ще те последвам и в мрака

Светът е променен
Чуствам го във водите
Чуствам го в земята
Чуствам го в земята

Далеч от дома в тъмнината
Аз съм съвсем сам, силно се съмнявам
Търсейки светлината вътре в ума ми
Аз съм загубен във времето, сляп завинаги

Светът е променен
Чуствам го във водите
Чуствам го в земята
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Time to create page: 0.206 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature