Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ТЕМА: Случки от живота-хубавото и лошото

Случки от живота-хубавото и лошото 09 Ян 2010 16:18 #1112

• Надя
  • Надя's Avatar
Първи ден в един от офисите, където работех. Шефката ме попита каква музика харесвам и аз с възможно най-категоричния тон! :) казах:"Всякаква без чалга.Просто не понасям тази музика!". Е, нищо не каза жената. Излезе. И после, като отидох да взема папката с документите на една фирма, на единия от рафтовете видях дискове само с попфолк музика...Та така.. Случват се и такива моменти! :P

А пък миналата седмица една приятелка ми даде гъба от Русия, върху, която се налива прясно мляко, за да е по-качествено и да изчиства бактериите и токсините от организма. И аз не съм разбрала ли, какво, я оставих с млякото на балкона /така трябва, но не на балкон -остъклен е наистина, ама балкон; зимно време / и гледам, че прясното мляко започнало да се превръща в кисело. Ама наистина кисело! Както са го правили някога. Такива ми ти работи!:P Още малко,ако го подържа, може и в сметана да се превърне! :P
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 09 Ян 2010 17:18 #1113

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Тази гъба е много полезна, аз също гледах преди. Млякото става на кисело и се пие, но трябва да се сменя на ден-два, тоест изпива се киселото мляко и се долива наново прясно. Гъбата трябва и да се измива преди да се долее новото мляко. Също така тя се храни с прясното мляко и расте, когато стане по-голяма трябва да се раздава. Много е тъжно да я хвърляте, тази част, която няма да се употребява. Тя е жива, жив организъм и в кофата без мляко умира. А иначе се гледа на стайна температура. :evil: Много харесвам този емотикон и неговата усмивка иначе не с лоши чувства го ползвам.

За чалгата две мнения по въпроса няма! Не се търпи!
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 10 Ян 2010 11:15 #1114

• Надя
  • Надя's Avatar
Аз много смешно падам - или по дупе и вдигам и двата крака или се пльосвам по корем и пак краката са във въздуха. Абе, голям майтап става. Който спазва стриктно обществените норми на поведение и постоянно казва "Ама как може!", сигурно ще умре от срам с мен. Обаче важното е, че на мен ми е смешно и не ми пука как изглеждам, като падам. Естествено изключвайки болката. Иначе е доста смешно пльосването ми. :P

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 10 Ян 2010 14:30 #1116

• Клуни
  • Клуни's Avatar
То е ясно, че ще ме вземат за зевзека на форума, ама да ви кажа, че ако често падате може като бебе да не са ви направили пощрапулник. Все още не е късно да си организирате такъв и ще е много смешно да лазите по земята с вързани очи и да търсите предметите оставени. :laugh:

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 10 Ян 2010 15:12 #1119

• Надя
  • Надя's Avatar
Правили са ми прощъпулник, ама аз от малка си падам! :P Някъде на 10-11 месеца съм паднала от леглото, защото с дупето съм се преместила към края му. Оттогава все си падам! :P
Но може да си направя втори прощъпулник - благодаря за идеята! :P - няма да пълзя, но ще си вържа нещо на очите. Да видим какво ще хвана. Някога съм хванала писалката и хартията, а били най-отдалечени!

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 14 Ян 2010 15:02 #1124

• Надя
  • Надя's Avatar
Когато тръгнах на психотерапия за саморазвитие - за да определя екзистенциалната си насока и в търсене и внасяне на нов смисъл на живота ми, бях убедена, че ходя напълно спокойна. Наистина се чувствах така, защото знам какво е да съм притеснена - със свиване на стомаха на топка, изтръпване на пръстите на ръцете и краката и емоционално напрежение. Но тогава си казах "Най-после правя това, което съм искала - да отида на терапия - и напълно и се доверявам / на терапевтката ми. Страхотна е!/ и наистина има място, където се чувствам напълно спокойна!" Вътрешно, наистина така се чувствах! Да, ама ... След известно време, тя ми каза, че в началото, като съм влизала съм приличала на уплашено зайче! :huh: :dry: Наистина се изненадах! :silly: Защото бях убедена в другото. Явно предишното ми изражение, в следствие на притеснението, така се е запечатало на лицето и останало, като ехо на мимиките ми, че дори и когато съм била спокойна вътрешно, външно съм показвала друго! Ето как вътрешното състояние така се залепва за нас, че външните проявители остават още време, дори, когато започваме да се чувстваме по друг начин! При мен така се случи! :)

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 14 Ян 2010 15:17 #1125

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
:evil:

По принцип при всички ни е така - вътрешното състояние (било предизвикано от психически или физически проблем) е изписано на лицето и то се запазва известно време след като настъпи подобрението. Обратното обаче също е напълно възможно, опитайте да се усмихнете, да се засмеете, да намерите нещо поне мъничко забавно и смешно около вас и веднага ще почувствате прилив на вътрешни сили. Разбира се вътрешното състояние също ще се запази за известно време на старото си състояние въпреки вашата смехотерапия или танцувална терапия например, но ако сте упорити ще започнете и да забелязвате подобрението. Сега само за миг си представете, че сте разрязали един лимон и захапвате едната половина и сока потича в устата ви. :) Направихте ли гримаса на човек подкиселил се или както казваме на жаргон: "на човек глътнал лимоните"? Направихте. Ето как една съвсем обикновена мисъл, представа извиква и предизвиква у нас гримаси и физиономии без изобщо да сме хапвали от лимона. А сега да си помислим какво е изражението на лицето ни, какво е вътрешното и въшното ни послание, когато години наред предъвкваме едни и същи черни и пагубни мисли. Аз имам един любим израз, когато правя консултация или съветвам някой. И той е: "Тази дъвка я дъвчиш от години и е горчива, извади я за малко от устата си и я прибери някъде за после. Нека да ти е под ръка, винаги когато решиш можеш да си я хапнеш пак. А сега нека да видим, ако започнем да дъвчем друга дъвка - мисъл, настройка, възглед с вкус на ягоди дали няма да се почувстваме по-добре."

:silly:
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 14 Ян 2010 15:29 #1126

• Надя
  • Надя's Avatar
Да,така си е! Именно затова навсякъде повтарят, че усмивката е важна! Както се казва "врати отваря"!
Това за дъвката много ми хареса! :)

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 14 Ян 2010 15:37 #1127

• Надя
  • Надя's Avatar
... имах пред вид, че "при мен така се случи" в тази ситуация и за това изражение! И че дори и като се успокоих, пак така съм гледала! За друга ситуация е било друго! Случвало ми се е /и на други, естествено!/ след като съм се смяла, да ходя с физиономия, показваща готовност за луд смях на места, където трябва да съм много концентрирана. Мисля, че ще се съгласите - смехът много помага за спадане на напрежението! :laugh:

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 14 Ян 2010 16:36 #1128

• Клуни
  • Клуни's Avatar
Смехотерапията отдавна е утвърдена практика в модерния свят - Европа, САЩ. Тя е разновидност на психотерапията с добър антистресов ефект и помага за елиминиране на страховете на клиента. Всеки терапевт трябва да има умения да я прилага в практиката си, а ако му липсва добро чувство за хумор то е длъжен да го развие. За съжаление у нас тази терапия рядко се използва и то предимно при работа с деца.

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 14 Ян 2010 17:15 #1132

• Надя
  • Надя's Avatar
аааааааа :laugh: използва се, използва се! поне от специалистите, които познавам!

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 15 Ян 2010 09:27 #1134

• Надя
  • Надя's Avatar
Стоя си аз в болничната стая и пиша писмо. Естествено разказвам това, което се случва в отделението "Ортопедия и травматология", защото в този момент това е мястото, където на мен и около мен се случват разни неща.
Стоя си аз и си пиша "...И на Стела /примерно, сега не се сещам името!/ утре ще и махат болтчетата и винтчетата и другите железарии от крака." Другите от стаята и аз решихме да прочета писмото. Когато стигнах до това място Стела се изправи с ръце на кръста и каза: "Извинявай, ама аз да не съм железарски магазин! " Доста се посмяхме! :laugh:

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 15 Ян 2010 20:45 #1135

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Поздравления, че при такива и след такива сложни операции на костно-ставния апарат цялата банда красавици е запазила бодър духа си и оптимизма и чувството за хумор е част от живота и случките в отделението! Браво на момичетата! :)

И за да си дойдем на думата ще напиша това, което според мое мнение трябва да пише на вратата на женското отделение: "Ортопедия и травматология"

"Добрите момичета отиват в рая, лошите си ходят на всякъде!"

Ако ме назначат за Главен лекар по превенция, профилактика и терапията на психичното здраве ще издействам този надпис, както и други такива сентенции във всяко едно тежко отделение в дадена болница. :evil:

Също така ще издействам личен прием и визитация от самия Доктор Хаус за всяка, която по една или друга причина е увесила нос. :woohoo:
Журнал Психея

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 17 Ян 2010 20:17 #1137

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Направих си регистрация днес в edno23.com някаква социална мрежа се явява от тези дето не ги понасям изобщо, но са необходимо зло. Тъпотията и лиготията е пълна. Аз обаче се регвам на такива места, за да популяризирам сайтовете. Естествено веднага сложих откъсчета от шестте сайта и линкове към тях. И отново големия куриоз - въпреки моите аматьорски възможности в уеб дизайн, програмиране и въобще всичко свързано с един сайт и неговия живот в нета започват да следят какво пиша и публикувам - програмисти, дизайнери, IT специалисти и прочие гурута на Матрицата. :blush:
В Свежо е същия цирк. :evil:
Журнал Психея

Отг:Случки от живота-хубавото и лошото 17 Ян 2010 20:33 #1138

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
И за да се обоснова за тъпотията и лиготията ще ви дам само един пример от това, което е написал един от най-активните потребители на тази мрежичка:

"Пише ми се! Ама не знам какво!В момента някак си имам муза! Мня!"

Хумор, сатира и забава :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Time to create page: 0.143 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature