Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Малките неща

Отг: Малките неща 04 Мар 2010 16:49 #1354

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Много е кофти човек да си пореже показалеца на лявата ръка, да го превърже с анкерпласт и да се опитва да пише на клавиатура! Един контузен ляв показалец, а колко работа върши. Това иде да покаже колко неща приемаме за даденост и дори не ги забелязваме, докато не се контузят. Ама да се молиме контузиите да са леки, като порязването.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Малките неща 15 Юли 2010 14:01 #1797

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
С голямо вълнение пиша този пост, защото искам да споделя с вас няколко наглед "малки неща", които ми доставят огромна радост. В такива мигове, когато чуя добрите думи на хората, казани за мен или за нещо, което съм направила - душата ми наистина полита. А това е най-добрата терапия, за която благодаря на всички хора, които са написали тези изречения във Фейсбук, разглеждайки Албума: Изобразително изкуство. Както и другите албуми.

Антоанета Иванова коментира вашия фотоалбум: "Благодаря, Юлияна! Как мечтая да има... повече хора като теб... Талисманче!!!"

Vesela Dimitrova: Невероятна красота мила; Прегрътки и много усмивки

Elian Foteva: Юлияна, сякаш твоите кратини са мост, и ме пренасят към един друг свят, по-висш свят. благодаря.

Lyuba Petrunova: Нежност, финес и изящество! Благодаря, Юлияна! :-)

И много, много други....

Как да не се разплаче човек от радост. Винаги съм знаела (не страдам от излишна скромност), че помагам на хората, къде със съвет, къде с друго. Знам и че работата ми по сайтовете и изобщо е полезна и здравословна и е спасила не един от мрака на страданията и е дала надежда. Но никога не съм очаквала и не съм се надявала, че ще получавам толкова много обич...Това е най-голямата ми награда, не парите, не печалбите. Само и единствено обичта на хората, тяхното доверие и радоста в очите им. Та аз треперям от вълнение и от чувствата и емоциите, които изпитвам в момента.

Благодаря ви за тези безценни дарове.
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Малките неща 16 Авг 2010 15:15 #1894

• Cleman
  • Cleman's Avatar
  • Junior Boarder
"Една мила дума може да топли три зимни месеци."
Като прочетох това и веднага реших, че това е точно за мен :) - милата дума за мен е по-важно "малко" нещо от каквото и да било несъмнено прекрасно нещо, което може да ми се случи през деня - котка, която ме поглежда с разбиране :) , аромат на пролет/есен, усмихнато дете, влюбени хора и т.н.
Просто съм си такава и това ме впечатлява най-много. Ядосвам се понякога на себе си - защо очаквам и другите да са като мен? Защо не мога докрай да давам от себе си, без да имам каквото й да е притеснение за ответ? Наскоро казах на любим човек, че ми е много студено, защото говорихме, говорихме, а аз така се чувствам. Защо?
Отговора е в тази поговорка, мисля. ;)
"Онзи, който не разбира вашето мълчание, вероятно няма да разбере и вашите думи." Елбърт Хюбърт

Отг: Малките неща 16 Авг 2010 17:53 #1895

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
А на мен ми се падна тази мъдрост и аз също веднага реших, че е точно за мен. :)

Вярвам!

"В края на Втората световна война съюзническите войски откриват в една изоставена, бомбардирана къща в Германия доказателство за вярата, издълбано в стената на мазето от жертва на Холокоста: " Вярвам в слънцето - дори когато не свети. Вярвам в любовта - дори когато не е проявена. Вярвам в Бога - дори когато мълчи."

Милата и добра дума стопля сърцето и душата тя извършва своята вълшебна терапия съвсем естествено и спонтанно. Мисля, че ако бяхме малко по човечни един към друг и по-често си казвахме мили думи, наистина ще бъдем и по-здрави и по-спокойни и по-лесно ще общуваме помежду си.
Журнал Психея

Отг:Малките неща 17 Авг 2010 05:56 #1896

• Cleman
  • Cleman's Avatar
  • Junior Boarder
Така е Kamino, благодаря ти за отговора. :)
Понякога хората си спестяват милите думи, просто защото си мислят, че другия вече знае, няма значение, няма смисъл, но винаги има смисъл, съзнателно можем да направим това усилие, то е толкова малко, а толкова ценно.
Добре, че нямам такива проблеми! :laugh:
Между другото днес ставам на 36, тъкмо получих една добра дума по скайп от приятелка, цитирам: "Ехоооо, дъртофело, ЧРД!" :laugh:
"Онзи, който не разбира вашето мълчание, вероятно няма да разбере и вашите думи." Елбърт Хюбърт

Отг:Малките неща 17 Авг 2010 15:46 #1899

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Журнал Психея

Отг:Малките неща 16 Окт 2010 11:42 #2027

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
ЖИВОТЪТ СКРИТ Е В ДРЕБНИТЕ НЕЩА.

В жест най-обикновен, ала човешки.
В любима песен, слушана в нощта,...
с човек, умеещ да прощава грешки.
В усмивката на влюбени очи,
която търсиш твоя ден да сгрее.
В забравата на смелите мечти,
когато правиш опит за летене.
В стремежа да запазиш своя дух
свободен в несвободното ни време.
Да не виниш за всичко някой друг.
Да не превръщаш обичта във бреме.
Във ручеите топли на кръвта,
в сълзите непринудено родени.
Най-истински са дребните неща
и те остават спомени след време.
Журнал Психея

Малките неща 11 Дек 2011 16:03 #2622

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Вижте какво късметче ми се падна с кафето Лаваца, което пих с една приятелка преди малко в ресторант "Дивака", там ме заведе госпожата. :cheer: :P Приятно място и не е скъпо, големи порции пържени картофки със сирене и кебабчетата си ги бива. ;)

Късметчето

"Диамант само с диамант се реже, чувство само с чувство се събужда и любовта само с любов живее."
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.180 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature