Добре дошли, Гост
Username: Парола: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Малките неща

Малките неща 15 Ное 2007 21:06 #111

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
  • Thank you received: 54
Кои са те? Усмивка, стих, верния приятел, който е голям човек и е прекарал безсънни нощи, за да ти възтанови сайта (тук си говоря за мен).
Коледната нощ на Нели в парка, заедно с любимия, за която сподели в предишния форум....

Една японска поговорка гласи: "Една мила дума, може да топли три зимни месеца."
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Re:Малките неща 18 Ное 2007 17:15 #116

• Stalker
  • Stalker's Avatar
  • Fresh Boarder
Малкото нещо за мен в тази дъждовна вечер беше чаша червено вино, мерло от Ивайловград. При това домашно.
:) Животът е хубав! B)

Отг: Re:Малките неща 20 Ное 2007 20:01 #123

• Delfin
  • Delfin's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
Малките неща, за мен днес това беше едно жълто- черно птиче, което видях сутринта докато си пиех кафето. Подскачаше по снежните клонки, чуруликаше и ме накара да се замисля как умее да се радва.:)

Отг: Малките неща 29 Дек 2007 14:17 #197

• Buntaro
  • Buntaro's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Черния Самурай
Малките неща са всички тези дребни прояви на доброта и милосърдие, заради които ти се струва, че в мрачното, сиво ежедневие си е пробил път лъч от надежда... За мен това са например снощното ми излизане в една малка свищовска кръчмичка, където бяхме само двама души клиенти и сервитьорката беше изключително мила и любезна със нас. Това са също две огромни добродушни сладурски кучета вълча порода, които се скитат заедно из снега. Много, много неща. :kiss:

Отг: Малките неща 10 Авг 2008 21:11 #722

• Омар Хаям
  • Омар Хаям's Avatar
Хубаво е да има "малки неща", които всъщност са големи стъпки... Осъзнаването на тяхната маловажност може да увеличи тяхната важност. Един скромен, но всеотдаен жест, се забелязва когато бъде оценен. Дали (пре)оценяваме правилно след време жеста, когато оценим по друг начин човека?

Отг: Малките неща 10 Авг 2008 21:53 #723

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
За мен е голяма чест, мъдрец като Омар Хаям да посети скромната ми страноприемница. Предлагам първо да ви нагостя и да ви предложа топла и уютна стая за през ноща. Нека коня ви отпочине след дългия път...
Една шотландска поговорка гласи, “Bheirinn cuid-oidhche dha ged bhiodh ceann е fir fo 'achlais или "Ще му дам храна и подслон даже ако носи глава на човек под ръката си"

Българската поговорка пък гласи: "По дрехите посрещат, по ума изпращат."

Нека първо посрещнем и оценим човека, а след това жестовете му или липсата им.

Добре дошъл!
Журнал Психея
Юлияна Шапкарова - консултант-терапевт. Емоционални, семейни, професионални проблеми. 0889 42 04 42 ;Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Отг: Малките неща 14 Фев 2009 20:50 #953

• lof4ence
  • lof4ence's Avatar
  • Fresh Boarder
Малките неща са тези, които носят със себе си най- важното- смисъла.И в повечето слчаи причинно- следственните връзки от тях си остават неосъзнати... Но дори и така непокварената красота и положителното в тях продължават да ни правят по-добри хора :)

Отг: Малките неща 14 Фев 2009 21:21 #954

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
lof4ence, ето това е едно малко нещо, което ти правиш, а мен ме радва. :) Това, че пишеш във форума. Защото както забелязваш тука не е голяма навалица. А преди ти да се появиш от Лунната долина от миналата година никой даже не се беше отбивал тук. Всички предпочитат коментарите в сайта и чата, но не и форума. А съм гостоприемна домакиня в страноприемницата. :)
От известно време търся един стар мой ученически лексикон в който бях преписвала един текст от Лунната долина. Исках да го препиша тук в другата тема, за да те зарадвам. Като го намеря това ще е моето малко нещо за теб.
Журнал Психея

Отг: Еврика! 15 Фев 2009 13:58 #956

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
lof4ence, открих лексикона! Вече си представях как отварям книгата и почвам да я преравям страница по страница, за да открия това което снощи ти обещах. Но имах късмет!
Казват, че жените от зодия Рак (като мен) така тайно крият дневниците и лексиконите си и че не биха ги показали дори на мъжа, когото обичат. Вярно е! В моя случай лексикона го бях скрила даже и от себе си. :silly:
Журнал Психея

Отг: Еврика! 09 Ян 2010 00:29 #1111

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
И сега докато си рефрешвам (F5) попаднах на тази мъдрост от модула мъдрости в сайта:

"Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."

Константин Иречек

Без коментар

Вие сте наред!
Журнал Психея

Отг: Малките неща 20 Фев 2010 17:54 #1303

• naia
  • naia's Avatar
  • Senior Boarder
  • Thank you received: 7
Не желая да бъде в числото на неблагодарните от горната мъдрост. Вече казах, че в този сайт винаги си намирам прекрасни неща и скъпоценности. Също има и едно усещане за топлота, топлина, уют. Това усещане, което човек изпитва като се прибере на топло в къщи след дълъг ден прекаран на студено на вън. Ако наистина сайтовете отразяват същността на създателя си то Kamino трябва да е един много топъл и слънчев човек, грижовен и нежен, като пухкав юрган, който те обгръща в студена нощ и ти става топличко и уютно, чувстваш се защитен и спокоен. Поне аз така се чувствам.

Отг: Малките неща 20 Фев 2010 17:59 #1304

• George
  • George's Avatar
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 1
И мен да ме изключите от числото на неблагодарните! Тук съм намерил само разбиране и взаимопомощ повече от всяко друго място. И хора, които без да се познават един друг се държат толкова приятелски помежду си и с уважение към чуждата болка, че се изумявам, като че да са близки приятели от години. Малки неща са вярно е, но колко ценни!

Отг: Малките неща 20 Фев 2010 18:19 #1305

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Сайтовете съвсем точно отразяват цялостната личност на създателя си, не само неговите персони, но и в детайли неговите или нейните сенки, сенчести страни. Дори самия създател остава много изненадан, когато погледне отстрани с безпристрастен поглед творението си. Често се пита: "Това аз ли съм го казала?" "Това наистина ли е част от мен? Направо не е за вярване." :) Камино е вярно грижовна, нежна и внимателна, готова да вникне и съпруживее с всеки болките и радостите. Но тя също така е и егоист, суетна, доста егоцентрична, ето например в момента говори за себе си в трето лице единствено число подобно на кралете. :laugh: И също подобно на тях е и тиранин с властен характер трудно приемащ чуждо мнение за правилно. Но също така знае и голяма част от тези свои тъмни сенки, приема ги като части от себе си и дори се шегува с тях както в момента. :) Психичното огледало, за което благодаря на Найди за подсказката и идеите в скайп разговора.

По-нататък какъв ще бъде един сайт, как ще се чувстват хората в него, какви теми ще обсъждат, как и с какъв тон ще го правят, ще се уважават ли или напротив ще се обиждат, ще бъдат ли честни или ще са чисто и просто лицемери и лъжци. Това зависи наистина изцяло от създателя на сайта и от неговия админ. Обикновено са едно и също лице. От това каква атмосфера ще създаде в сайта си и как ще я наложи (с извинение за грубия израз, но е най-правилния) като основна порядка за общуване или ако искате като критерии за общуване. Важно е също нивото на култура, възпитание, интелигентност на админа, това определя и хората, които ще посещават сайта и с каква култура, възпитание и интелект са самите те. Останалите просто прочитат това, което ги е довело в сайта и си тръгват. Те усещтат, че така създадената атмосфера не е подходяща за тях, няма да виреят в нея. Има и още много други неща, които определят крайния резултат наречен "сайт". Те са свързани както с науки като психология, така и с различни чисто технически показатели и изисквания. Но да не ви занимавам излишно.

Благодаря за милите думи. :)
Журнал Психея

Отг: Малките неща 20 Фев 2010 20:14 #1307

• Merichka
  • Merichka's Avatar
  • Expert Boarder
  • Когато в дълбокото намериш бисер, изведи го с длан
  • Thank you received: 5
Наистина не зная как да започна, но първото ми регистриране в какъвто и да е клуб или чат стана благодарение на точно този Stalker, името на когото виждам изписано тук, в далечната 2005г., а пък за Омар Хайям /включително и вписалия се тук като гост/ въобще на знаех, докато не попрочетох и някои хайку на този човек Сталкер, но там го знам и като Vetrim. Нещата се развиха така, че по негов съвет потърсих една дама чрез Гугъл - Мерилин Фергюсън и книгата и "Съзъклятието на Водолея". Този човек, доколкото си спомням е на адрес 4000, както беше вписал в профила си, е зодия "телец". След като попаднах в първия сайт, тогава, за художествена литература някъде в началото на 2006г. и аз си открих там акаунт през февруари - т.е. включих се в платен авторски клуб. Намерих някой, /по горе съм вписала/, за когото съм писала дори без да се познаваме и в чата. И така потекоха такива минимални крачки към моята истинска същност, а ето някъде от ноември 2007, да ме опровергае Камино, ако не е така, и аз съм тук. Благодаря му! И на двамата! Пък и на автора, оригинален, на рубаи и източни форми.
Le passй n\'existe plus, le futur ne t\'appartient pas, aujourd\'hui est un cadeau et c\'est pourquoi on le nomme Prйsent!!!

Отг: Малките неща 20 Фев 2010 20:34 #1309

• Kamino
  • Kamino's Avatar
  • Administrator
  • Юлияна Шапкарова
Ами не е редно да издавам лична информация за потребители, все пак трябва личното пространство на човек да се пази и защитава и това е основно мое задължение. Но Меричка даде разрешение за себе си. Нейната първа регистрация беше с име dazzyn и юзър - mata68. :) Интересуваше се как Източните философии, учения и религии гледат на депресията и как подхождат към това състояние. Тази регистрация е от 2008-09-27 15:38:35. А днес Мери вече има две статии преведени и чудесно организирани на тема "Източни психотерапии" и те включват - Найкан психотерапията и Морита психотерапията. :)

Какво да кажа? Мога само да се радвам за развитието, което всеки един от вас е успял да постигне чрез този сайт, да разшири кръгозора, да опита нови неща, да вярва на себе си, да се самосъхрани, да се обича и да знае, че е стойностен и ценен човек!

Обичам ви!
Журнал Психея
  • Страница:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.125 seconds
Създадено с Kunena форум
Joomla SEF URLs by Artio

© 2006-2016 Сексология и Природа на Човека - Sexology & Human Nature